Levný a k přírodě šetrný způsob vybavení domácnosti

Ať už si chcete zařídit nově domácnost nebo se chcete zbavit stereotypu a vydekorovat si domácnost, jsme tu pro vás s několika radami, které vám ušetří peníze. Vše, co je potřeba, je pár šikovných rukou a fantazie – té se totiž meze nekladou!

Vybavení z palet

Možná jste postřehli, že se stává trendem nábytek právě z palet. Mají velkou nosnost, takže není problém vyrobit z nich novou postel, sedačku, knihovnu nebo dokonce jídelní stůl. Chtěli byste začít, ale nevíte, kde sehnat palety? Určitě neuděláte chybu, když se poptáte ve svém okolí. Informace také získáte v prodejnách stavebnin, ve sběrných dvorech a výrobních závodech. Jedna paleta se pohybuje kolem 100kč za kus, lze najít i levnější – avšak pozor, zda nejsou poškozené.

Bude se Vám líbit: Nábytek z palet: Fotogalerie plná nápadů a inspirace

Svět papíru

Papírové doplňky jsou také velmi častým jevem ve světě s dekoracemi do bytu. Jedinečnost v papíru je jeho lehkost a flexibilita. Možná vás odradí mít uložené drobnosti například v papírových krabicích od televize. Proto už je dnes možné sehnat krabice s digitálním potiskem, který je vytvořen dle vašich přání. Takovou možnost vyzkoušejte například na webu výrobce obalových materiálů Paketo.cz.

Kromě krabic lze z papíru vytvořit i originální rámečky na fotografie. Novinkou je také nábytek z kartonu. Ten bude velmi originální součástí vašeho bydlení a navíc ušetří životní prostředí. Takový nábytek tvoří velmi kvalitní vrstvené vlnité lepenky. Disponuje lehkostí, velkou nosností a bytelností.

Látky všude, kam oko dohlédne

Možná máte doma stará trička nebo zbytky látek, pro které nemáte využití. My opět přinášíme tip! Ze zbytků látek lze vytvořit například originální čelo postele. Stačí na látku načrtnout obrys – město, zvíře, cokoliv. Ten následně vystřihnout a nalepit kamkoliv si jen přejete. Pro zdatnější je tu výzva – pomocí šicího stroje lze vytvořit z látek přehozy, ubrusy, povlaky na polštářky… Je dobré však držet se stejného stylu v jedné místnosti, aby se z vkusného doplňku nestala kýčovitost. Sami si můžete vytvořit několik dekorací, ty můžete střídat podle nálady či ročních období.

Obrázek: pixabay.com