Útulné a zároveň moderní obývací pokoje nemusí být finančně náročné

Přinášíme vám několik inspirativních fotografií obývacích pokojů. Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností, protože se v něm setkáváme s přáteli i rodinou, relaxujeme, povídáme si, čteme, sledujeme TV a zkrátka v něm trávíme spoustu času. Protože je dnes každou chvíli v módě něco jiného a můžeme vídat tolik stylů vedle sebe, nebývá lehké se rozhodnout, jak svůj obývací pokoj zařídit. Možná vám trocha inspirace přijde vhod.

Půlnoční modrá s dřevěným nábytkem

Tmavé barvy jsou poslední dobou hodně moderní a žádané. Tmavě modrou krásně doplní bílá, šedá a dotek světlého dřeva. Místnost oživí i prvky, jako je stříbrný kouřovod, žluté prvky a hlavně denní světlo. Tmavá se hodí především tam, kde je dostatek denního světla.

Moderní obývací pokoj se zelenou tapetou

Zelená barva uklidňuje. Tato elegantní tapeta s měkkou barvou se krásně slučuje s šedou pohovkou a zlaté rámování stolečků dodává místnosti na luxusu. Kobereček skvěle doplňuje vzor tapety. Všimněte si, že klíčové je opět denní světlo, které místnost prozáří.

Oblíbená šedá s modulovou stěnou

Šedá modulová stěna perfektně sedí k šedé barvě na zdech. Ačkoliv je pohovka jiné barvy než křeslo, působí obývák svěžím dojmem. Právě tento rozdíl činí obývací pokoj zajímavým. Barvy se spolu nijak nehádají. Zajímavý je i konferenční stoleček.

Slunečný obývací pokoj s růžovou pohovkou

Tato žlutá vypadá skvěle spojená s křehkou růžovou. Přidáním šedé barvy, přírodních materiálů a zelené rosliny se obývák stává dokonale útulným, svěžím místem pro odpočinek, relaxaci, pohodu. Žlutá barva dokáže zvednout v místnosti teplotu, jste-li zimomřiví, pak je právě tato kombinace ideální.

Zelený obývací pokoj s růžovou pohovkou

Tento obývák je příkladem toho, že je možné kombinovat i barvy, jako je zelená, růžová, šedá, hnědá. Kdyby mi někdo tyto barvy vyjmenoval, nedokázala bych si představit takový soulad. Stačí vybrat správný odstín, spojit měkké barvy a úžasný výsledek je na světě. Pohodu podpoří i dřevěný nábytek.

Obrázky: idealhome