Malá dřevostavba vypadá spíše jako chatka, ale má vše, co potřebujete

Pod pojmem dřevostavba si buď představíme malou chatku, nebo klasickou nemovitost. Co se však stane, když se obojí spojí v jedno? Tento unikátní dům, který je poměrně zajímavou nemovitostí pro toho, komu nevadí se trochu uskromnit. Byl vytvořený architektem Paulem Sofronovem z Archemy a ukazuje, že i na skutečně malé ploše se dá plnohodnotně bydlet.

Rozměry jsou skutečně malé

Proč může tato dřevostavba připomínat spíše chatku než plnohodnotný domov? Odpověď na tuto otázku je celkem jednoduchá. Je to proto, že má opravdu malé rozměry. Jde o obdélníkový tvar s rozměry 6 krát 2,4 metry. Jak vidíte, dům je opravdu kompaktní. Pokud si nedovedete v něčem takovém život představit, nahlédněte dovnitř a možná změníte názor.

Dominuje dřevo a sklo

Zajímavá je tato dřevostavba také tím, jaké materiály dominují. Jako první je to pochopitelně dřevo, které je kvalitní, které dobře vypadá a u kterého je plusem i to, že jde o přírodní materiál, díky čemuž tento domov skvěle zapadá do přírody. Druhým materiálem je sklo. Díky velkým oknům je uvnitř nejenom dostatek světla, ale lze mít také nádherné výhledy do okolní přírody.

S možností vyjít ven

Aby dřevostavba nebyla tak malá, připravil architekt také improvizovanou terasu, která je součástí. Díky velké otevírací stěně je tu možnost vyjít ven a tedy i možnost celkovou plochu interiéru zajímavě rozšířit tím, že se propojí vnitřní prostor s tím venkovním. Když vyjde počasí, je to skvělé řešení mající řadu kladů. Ven se dá vytáhnout třeba i celá postel a v létě je tedy možné nocovat takzvaně pod širákem.

Vše co je potřeba

Pravda, k dlouhodobému bydlení tato dřevostavba asi nebude, ale jako chatka na nouzové přespání také není. A to hlavně proto, že je zde k dispozici komfortní postel, pracovní deska s dřezem a zapomenout nelze ani na to, že součástí tohoto domova je třeba i sprcha. I při delším pobytu je hygiena zaručena. Samozřejmostí je tu i toaleta, i když ta je řešena využitím chemického WC.

Fotografie: Great Home Ideas

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]