13letý architekt i stavař v jednom. Svůj zahradní domek vybavil i ledničkou a mikrovlnkou

Fotografie: Depositphotos

Svůj volný čas strávil tento mladý chlapec výstavbou svého vlastního útočiště. Vlastníma rukama si vybudoval malý domek se vším vybavením a vymoženostmi, které může potřebovat.

Malé domky získávají čím dál větší oblibu. Jejich výstavba je poměrně jednoduchá a finančně vyjdou mnohem lépe než klasické rodinné domy. Skromný vnitřní prostor lze elegantně prodloužit terasou nebo rozsáhlou zahradou. Navíc je bydlení v malém domku finančně mnohem výhodnější. Tento 13letý chlapec se rozhodl vyzkoušet si výstavbu a život v takovém domku na vlastní kůži a na zahradě si postavil vlastní verzi o rozloze 8 metrů čtverečních.

Mladý stavitel si postavil dům

Jen s minimální pomocí rodičů si dokázal 13letý chlapec postavit vlastní malý domek. Celou konstrukci domku včetně veškerého vybavení, vychytávek a vymožeností si chlapec vymyslel a vystavěl sám téměř bez pomoci. Dům má na výšku 3 metry a pohodlně se do něj vejde vše potřebné. Kromě koupelny a tekoucí vody je v domě vše potřebné.

Šetřil si na dům brigádami

Aby si chlapec mohl splnit svůj sen, nejprve musel našetřit dostatek peněz. Rozhodl se proto aktivně vyhledávat pracovní příležitosti a pravidelně sekal trávník sousedům, zahájil sbírku nebo pomáhal s dalšími drobnými úkoly u sousedů a přátel. Nakonec se mu podařila našetřit dostatečná částka na nákup materiálu. Většinu stavebního materiálu však získal zdarma, a ušetřené peníze tak mohl investovat do vybavení.

Plně vybavený dům

Za dveřmi se po pravé straně nachází kuchyňská a pracovní deska, která zároveň slouží jako kryt úložného prostoru. V celém domku je napojena elektřina, takže zde nesmí chybět lednička, mikrovlnka nebo malý počítačový monitor. Voda je zde zatím skladována ve velkých nádobách. Za kuchyňskou linkou se nachází pohovka a sklapovací stůl.

Pohovku částečně zakrývá regál s věcmi, z jehož druhé strany vedou schody do horního patra domku. V této části má mladík matraci na spaní a pohledem z okna se může kochat okolní zahradou nebo může sledovat mraky na nebi. Domek je velmi jednoduše, ale chytře vybaven a přítomnost mnoha oken a částečně prosklených dveří zajišťuje dostatek přirozeného světla. Přestože je domek malý, pohodlně se do něj vejdou až 4 lidé.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]