Postavil svým dětem nádherný domek na hraní. Inspiroval se filmovou trilogií

Charitativní aukce jistého muže ze Spojených států stála mnohem víc, než jen peníze, které tam utratil. Popil totiž příliš mnoho vína a v rozjaření koupil průčelí hobitího domku. Druhý ráno se probudil s bolestí hlavy a s myšlenkou ve stylu: „A sakra!“ Ke svému rozhodnutí se ale postavil jako muž a rozhodl se domeček opravdu postavit. Jeho rozměry jsou neveliké. Necelých 5,5 metru na šířku a 2,5 na šířku. Pro děti rozměry více než ideální.

Hobití noru vykopal bagrem a na stavbě nešetřil

Výstavba domku musela stát spoustu peněz, celkovou sumu ale stavitel nevyčíslil. Naopak zveřejnil fotografie z celého průběhu stavby od převezení materiálu na vozíku automobilu, přes budování základů až po finální verze interiéru i exteriéru domku. A že stavba stála hodně práce, to je na první pohled zřejmé.

Pro správné umístění hobití nory, která zkrátka musí být zapuštěná v zemi, musel využít i těžkou techniku. Vypůjčil si malý bagr, s jehož pomocí vyrovnal pozemek, na kterém měl budoucí domek stát, odstranil pařezy a vyhloubil díru, do níž pak domek zapustil. Chvíli si hrál se základní podestou domku.

Musel vytvořit podlahový rám a vztyčit zbylé tři obvodové stěny. Celou stavbu vytvořil z prken a latí, které k sobě vzájemně pevně přišrouboval a připojil k nim i průčelí, které za pomoci svého dobrého přítele vína vyhrál na charitativní aukci.

 

Drnová střecha a luxusní interiér s elektřinou

Když stály všechny čtyři stěny, přišel na řadu klenutý strop. Kostru vytvořil z latí, které zespodu podbil prkny, které předem napařil a vytvaroval do oblouku. Stejně tak zařídil střechu i zvenku. Vrchní prkna muž pokryl nepromokavou plachtou a ze všech tří stran i svrchu domek zasypal hlínou, kterou předtím vybagroval. Zepředu střechu olemoval propletenými dřevěnými pruty a střechu osadil trávníkovými drny.

Stejně jako s exteriérem si vyhrál i se zařízením a rozdělením na dvě místnosti – obývací část a ložnici, kde nechybí ani postel. V domku je dokonce dostupný i elektrický proud. Lustry ale namísto klasických visutých, jaké známe z pána prstenů, zvolil raději klasické stropní. To odůvodnil tím, že nepotřebuje, aby se jeho děti na lustrech houpali u stropu.

Elektrické vedení neudělal pevné, ale hlavní přívod se zapojuje do zásuvky jejich rodinného domu pouze tehdy, kdy si děti chtějí v domku hrát. V každém případě se dá říci, že se svého neuváženého nákupu zhostil se ctí.

Fotografie: Reddit

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]