Malý dům připomínající chatu nabízí překvapivě mnoho místa k bydlení

Vysoké ceny nemovitostí, ať již domů či bytů, společně s minimalistickým životním stylem, zvyšují poptávku po řešení, kterým je malý dům na přívěsu. Jednou ze společností, která se výrobou rozmanitých typů těchto minidomků zabývá, je i francouzská designová firma Tiny House Baluchon.

Pocit svobody a jednodušší život

Životní filozofie spočívající v tom zabírat svým živobytím co nejméně prostoru a vlastnit co nejméně věcí s sebou přináší pocit svobody a celkově jednodušší život. Propagátoři tohoto životního stylu upozorňují na to, že lidé dnes stráví podstatnou část života tím, že se snaží vydělat na mnohem větší dům, než ve skutečnosti potřebují, a zbytek života pak stráví splácením hypotéky. Zároveň svůj domov plní věcmi, které ke svému životu nepotřebují. Proti tomu všemu se snaží společnost Tiny House Baluchon vymezit a bojovat. Nabízí nejrůznější typy a druhy malých jednoduchých domků, které ale dokonale splňují nároky na náš moderní život.

Vše, co k životu potřebujete

Nejnovějším domkem, který společnost vytvořila, je krásný malý dům na čtyřech kolech, který svým vzhledem trochu připomíná chatku z kempu. Domek byl vyroben z červeného cedru a má azurově modrou hliníkovou střechu.

Jeho délka je necelých dvacet stop a je vybaven skleněnými okny a dveřmi. Interiér je od vnějšího prostoru důkladně zaizolován, což mu v chladných dnech zaručuje teplo. Obytný prostor je překvapivě světlý a vzdušný, dominantním materiálem je dřevo v různých barevných odstínech, které interiéru dodávají na útulnosti.

Na malém prostoru se ukrývá obývací pokoj s pohovkou, plně vybavená kuchyň i s jídelním stolem a koupelna s toaletou. Po dřevěných schůdkách se poté lze jednoduše dostat do podkroví, kde se nachází velká manželská postel. Vzhledem k tomu, že jde o dům na kolech, není v případě potřeby či přání žádný problém domek převést na jiné místo. Majitelé tak mají neustále pocit svobody.

Fotografie: Tiny House Baluchon

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]