Přihrádka na prací prášek je rozdělena na 3 části. Skoro nikdo ale neví, jak je využít správně

Fotografie: Depositphotos

Při praní se prací prostředek automaticky sype do přihrádek v zásuvce. Někteří lidé je ale nevyužívají, protože používají pouze kapsle. Zjistěte, k čemu ovšem slouží třetí přihrádka v zásuvce.

Praní prádla je pro každého dost důležité, ať už kvůli čistotě, vůni nebo zbavení se bakterií z venku. Někdo rád používá prací prášek, někdo má zase v oblibě klasické kapsle. Každý ví, kde se v pračce nachází zásuvka s přihrádkami, kam patří prací prášek, avšak málokdo ví, k čemu slouží třetí přihrádka v zásuvce. Jestliže to nevíte ani vy, nevadí. V tomto článku se vše dozvíte.

K čemu slouží přihrádky v pračce

Pro správné praní je důležité, kam prášek a případně aviváž vložíte. Závisí na tom nejen kvalita vyprání a čistota prádla, ale i dobré fungování pračky. Většina praček má v zásuvce tři přihrádky a pokud máte raději prací prášek, funkce jednotlivých přihrádek vás možná bude zajímat – a také vás možná překvapí. Zásuvka označená římskou číslicí I, obvykle je na pravé straně, je předpírka. Vyperete s ní odolnou špínu ze silně znečištěného oblečení.

Kapsle na to nejsou vhodné. Proto do přihrádky s číslem I nasypte velkou dávku prášku (výrobci doporučují 100 gramů na 4,5 kg špinavého prádla). Do přihrádky označené číslem II, která se obvykle nachází na levé straně, se při standardním praní přidává prací prostředek. Třetí přihrádka je označena symbolem květiny a je obvykle přímo uprostřed. Vždy do ní přidejte aviváž nebo používanou esenci pro lepší vůni.

Jak se zbavit chlupů na oblečení

Kouzelná přísada, kterou má většina z vás v kuchyni, nejen pomůže snadno odstranit chloupky během pracího cyklu, ale také neutralizuje nepříjemné pachy. Jde o obyčejný ocet. V případě barevného prádla dodatečný ocet osvěží barvy látek a vrátí jim intenzivnější barvu. Ocet má také dezinfekční vlastnosti a může pomoci odstranit některé skvrny z tkanin a udržet vaši pračku čistou. Působí i na elektrostatické vlastnosti materiálů, díky čemuž už látky nebudou přitahovat chlupy vašich mazlíčků.

Fotografie: Pixabay

Celý postup je velmi jednoduchý. Do nádobky na prací prostředek stačí nalít půl sklenice octa. Nastavte pračku jako obvykle, přidejte prací prostředek a spusťte prací cyklus. Také se nemusíte bát zápachu octa na oblečení. Prací kapalina nebo prášek si s tím dokonale poradí. Jediné, co byste měli změnit, je vzdát se přidávání změkčovadla, ocet to udělá skvěle místo něj. Po vytažení z pračky každý kus oblečení před pověšením opatrně protřepejte, aby opadaly případné žmolky.

Zdroj: North

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]