Renovace podlahy nabrala pro manžele nový rozměr. Našli zde vstup do nedotčeného bazénu

Fotografie: Sjwells53 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Nákup vysněného domu je často jen začátkem cesty. Nastěhujete se a čeká vás ještě mnoho úprav a zařizování. Jako třeba to, že v každé místnosti vyměníte podlahy.

To udělali i Emily a Jeffrey. Samotný dům koupili během července a byli z něj naprosto nadšení. Uvnitř však byl trochu opotřebovaný, takže se rozhodli pro částečnou přestavbu. Znamenalo to hlavně kompletní výměnu podlah ve všech místnostech a podlažích. Manželé stále měnili podlahy pokoj po pokoji, až došlo i na tu největší. Původnímu majiteli sloužila jako herna. A právě tady se skrývalo něco úžasného.

Původní majitel to nezničil

Jak ukazuje video na TikToku, které Emily zveřejnila, pod podlahou herny se nacházel velký bazén. Byli při koupi informováni, že původní majitel tu bazén měl, předpokládali však, že je naplněný betonem. Vykoukl na ně ale v naprosto nedotčeném stavu. Jednoduše nad ním byla dřevěná kostra, na kterou byla poté položena podlaha. Manželé tak získali jak bazén, tak i přidruženou vířivku. A rozhodně nejde o nějaké malé brouzdaliště.

Celková hloubka činí 3,6 metru. „Byli jsme opravdu překvapení, když jsme to našli. Bylo docela děsivé rozebrat podlahu a zjistit, že pod vámi jsou více jak 4 metry volného prostoru.“ Stáli tedy ale před rozhodnutím, co s ním vlastně udělat. Byl obří, ale více než 20–30 let ho nikdo nepoužil. Jeho nové zprovoznění by navíc vyžadovalo obrovské náklady, které si dvojice aktuálně nemůže dovolit. Rádi by však využili vodotěsnosti místnosti.

@funkyglassworks Update. It’s finally empty & ready for the professionals to come in and tell us what we are really looking at in terms of repair or renovation ? #homerenovation #whatwefound ♬ BILLIE EILISH. – Armani White

Několik záměrů a možností

Chtěli by tu totiž postupně vybudovat jezírko s barevnými rybami a také jakousi relaxační zónu. Jak samotná realizace, tak i veškerý následný provoz by totiž stály mnohem méně než zprovoznit a udržovat takto velký bazén. Stále se však nerozhodli definitivně, jsou tudíž otevřeni i dalším návrhům a možnostem. Emily dokonce napadlo udělat tam rampu pro kolečkové brusle. Po chvíli však uznala, že by to asi moc nefungovalo.

Zdroj: Newly

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]