Teprve jedenáctiletá dívka se pustila do renovace starého karavanu. Výsledkem je dokonalá proměna

Renovace nejrůznějších starých automobilů či obytných přívěsů je celosvětově poměrně oblíbenou zálibou. Samozřejmě především mužské části populace, v dnešním příspěvku vám ale ukážeme, že se může jednat i o koníček mladé dívky. Lauren Nelson si ve svých jedenácti letech za své vlastní peníze koupila starý přívěs a téměř celý ho sama zrekonstruovala. Výsledek stojí rozhodně za to.

Splnění snu

Lauren celé roky toužila po svém vlastním prostoru, pochází totiž z velmi početné rodiny, a tak najít v domě, kde bydlí, místo, kde by mohla být chvilku pouze ona sama, je téměř nemožné, o vlastním pokojíčku nemluvě. Původně tak plánovala, že si na dvoře domu, kde bydlí, postaví nějaký svůj vlastní domek, kde by mohla mít alespoň chvilku klid.

Když ale uviděla v jednom autobazaru opuštěný starý přívěs, hned jí bylo jasné, že z něj by si mohla svůj mini domek postavit mnohem snadněji. Podařilo se jí dokonce s prodejcem usmlouvat cenu, aby si ho mohla z peněz, které si po roky šetřila koupit. Původně byl totiž přívěs ke koupi za pět set dolarů, Lauren ale měla jen čtyři sta.

Práce začíná

Přívěs měl již svá nejlepší léta za sebou a vyžadoval poměrně velkou rekonstrukci. Lauren se ale ničeho nezalekla a s radostí plánovala, jak přívěs opraví a předělá tak, aby si v něm vytvořila svůj domov. S pomocí rodiny nakonec během poměrně krátké doby zvládla vše tak, jak si předsevzala.

Nejprve samozřejmě přívěs celý vyklidila a vyčistila, například objevila, že v něm bydlí i myši. Následně opravila okna, vymalovala interiér. Bohužel také zjistila, že vybavení přívěsu je v tak špatném stavu, že opravit nejde.

Tak přemýšlela, kde a jak sežene potřebné peníze, za které by si mohla koupit vybavení nové. Nakonec pravděpodobně zasáhl osud, neboť letní tábor, kam měla Lauren odejet, byl zrušen, a její rodiče tak svolili, že za pět set dolarů, které takto ušetřili, si může přívěs dozařídit.

Rodilá podnikatelka

Výsledkem byla koupě nábytku a také nové podlahy a obložení do celého přívěsu. V současné době je celý přívěs zařízen v kombinaci bílé a modré barvy, které patří k Laureniným oblíbeným. Najdeme v něm praktickou kuchyň s troubou i ledničkou, jídelní stůl, čtyři lůžka ve formě dvou paland a koupelnu.

Zrenovovaný přívěs teď stojí na pozemku rodiny před jejich domem a Lauren v něm tráví téměř veškerý svůj volný čas. Zároveň ale prokázala, že má v sobě v již tak mladém věku i podnikatelského ducha, neboť se rozhodla, že v době, kdy uvnitř nebude, bude přívěs pronajímat. To udělala a už se jí podařilo vydělat padesát dolarů, které chce v budoucnu investovat do další úpravy přívěsu.

Fotografie: Courtesy of Aimee Nelson

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]