Moderní a prostorný byt vytvořili ve Švédsku přidáním mezipatra v garsonce

V současné době se mnoho lidí potýká s tím, že musejí mít jenom malý byt, jež má obytný prostor jen několik málo desítek metrů čtverečních. Pokud máte ale to štěstí, že bydlíte ve starším domě s vysokými stropy, můžete se při rekonstrukci inspirovat bytem ve švédském Malmo.

Architekti ho totiž velmi funkčně ale zároveň originálně rozdělili pomocí mezipatra na dvě podlaží, a získali tak hned mnohem více užitné plochy.

Kuchyňská linka se schodištěm

Ve spodním, původním patře, architekti ponechali kuchyni s jídelnou. Dominantou této místnosti je jednoduchá ale elegantní světle modrá kuchyňská linka, do které bylo velmi originálním způsobem designově zakomponováno dřevěné schodiště, které se nachází vedle linky a prostřednictvím kterého se lze jednoduše dostat do prvního patra, kde se nachází obývací pokoj a ložnice.

V kuchyni naleznete všechny důležité spotřebiče, jako je lednička, sporák s troubou či kávovar, a také dostatečné množství skříněk na uskladnění potravin. Kromě linky se v místnosti nachází také velký stůl se šesti místy k sezení, můžete tak bez starostí pozvat na večeři i několik svých přátel.

Atmosféru celé místnosti dodává velké množství rostlin a květin, které jsou umístěny na radiátorech, stole i podlaze. Ve spodním patře se kromě kuchyně nachází také malá koupelna s toaletou.

Obývací pokoj s výhledem i klidná ložnice

V horním vytvořeném mezipatře, které ale samozřejmě nepokrývá celou plochu spodního patra, se nachází ložnice a obývací část. Oba prostory jsou od sebe jednoduše odděleny prostřednictvím bílého závěsu, který dodává prostoru pro spánek stín i soukromí. Za tímto závěsem se nachází prostorná manželská postel i s nočním stolkem a skříní na uskladnění oblečení.

Obývací část, která je před závěsem, poskytuje dostatek prostoru k odpočinku a relaxaci na sedačce či kresle s šálkem kávy či čaje, který si můžete položit na konferenční stolek. Navíc z obývací části můžete jednoduchým pohledem pozorovat, co se děje v kuchyni, stačí se naklonit přes dekorativní zábradlí.

Fotografie: Pufikhomes

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]