Prodali dům, zbavili se drahé půjčky a přestěhovali se do kontejneru. Vysněné bydlení, které jim mohou závidět i milionáři

Fotografie: rolu dsgn / Creative Commons / Attribution 2.0

Většina lidí touží po vlastním bydlení, přestože tomu ceny nemovitostí ani podmínky hypotečních úvěrů příliš nenahrávají. Tito manželé však dokázali, že to jde i bez velkého zadlužení.

Téměř každý sní o vlastním domově s velkou přilehlou zahradou plnou okrasných nebo užitkových rostlin a velkým bazénem plným průzračné vody. Většina lidí však tohoto snu nedosáhne, aniž by desítky let nemusela splácet hypotéku. Tito manželé však dokázali, že pokud slevíte z některých nároků, je pro vás bydlení nejen dosažitelnější, ale nakonec se vám otevírá široká škála možností. Svůj dům snů si dokázali vyrobit z přepravních kontejnerů.

Prodali dům a vystavěli si domov

Původní dům, ve kterém tento manželský pár žil, prodali a zbavili se tak téměř nekonečné půjčky s úroky. Namísto toho si koupili rozsáhlý pozemek a na něm si vytvořili opravdový domov, který jim poskytl vše, co pro svůj šťastný a spokojený život potřebovali. Z přepravních kontejnerů si společnými silami vybudovali dům svých snů s rozsáhlým pozemkem o rozloze pěti akrů.

Tři kontejnery, jeden dům

Přestavba přepravních kontejnerů trvala měsíce a manželé se na své cestě museli vypořádat s různými překážkami. Jednou z nich byl zhoršený zdravotní stav jednoho z nich, který veškeré práce na několik měsíců zastavil. Po necelých dvou letech však měli vše hotovo a byli připravení ke stěhování. Ze tří kontejnerů sloužících k přepravě nákladu si manželé vytvořili útulný patrový dům prodchnutý útulnou atmosférou.

Vybavení domu z kontejnerů

V přízemní části tohoto originálního bydlení se nachází malý obývací pokoj, kuchyň, koupelna a spižírna pro skladování potravin a dalších potřebných věcí. V horním patře se pak nachází hlavní ložnice a rozsáhlá terasa s okouzlujícím výhledem na les. Přestože jsou barvy v interiéru spíš v chladných přírodních tónech, celkové vybavení tohoto domu dýchá úžasnou útulnou atmosférou.

Okna zajišťují dostatek přirozeného světla, a opticky tak celý prostor ještě zvětšují. Přestože manželé mají domek, který se svým vybavením vyrovná plnohodnotnému rodinnému domu, ve skutečnosti je přestavba přepravních kontejnerů k bydlení přišla jen na zlomek ceny, než kolik by stálo pořízení standardního rodinného domu. Inspirujte se příkladem této manželské dvojice a splňte si svůj sen o bydlení i vy.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]