Půvabná roubenka bez sousedů je snem mnoha Čechů

Dřevěné domy se u nás nacházejí zejména na horském venkově. Velmi podobné ale můžeme najít po celém světě. Najdeme je v Německu, Rakousku i Kanadě. Právě v Kanadě (a u nás) se často nachází na velkých, zalesněných pozemcích. Výhody města můžete mít stále blízko, ale přitom si užijete klidu a soukromí bez sousedů.

Venkovský styl je nyní velmi populární a stále více Čechů se stěhuje na venkov, kde mohou uniknout od městského shonu a odpočinout si v nádherné přírodě a čistém vzduchu. A nikdy to nejde lépe, než v roubence obklopené lesy. Podívejme se, jak může takový domov vypadat na příkladu z kanadského Sherbooke. Zde je pár základních údajů:

  • velikost pozemku: 4 000 metrů čtverečních
  • rok výstavby: 1977
  • složení interiéru: obývák, jídelna, kuchyně, 1 koupelna, prádelna, 3 ložnice a dílna v suterénu.
  • prodejní cena: zhruba 5,6 milionu korun

Prostorná kuchyně plná světla

Kuchyně má úžasné kouzlo se středovým ostrůvkem a malým, obědovým pultem. Ten je přidaný na konci ostrůvku. Dřez je v nerezu, skříňky dřevěné a lednice s troubou v bílé barvě. Je tak velká, že byste v ní mohli tancovat a plná přirozeného světla, i přes přítomnost jediného okna. Ještě lépe je na tom jídelna, která se nachází hned vedle kuchyně.

Fotografie: Centris

Jedná se část místnosti s dřevěnou podlahou, tradičním skleněným lustrem nad jídelním stolem a hned několika okny, které přináší obrovské množství světla. Strop je odhalený tak, že jsou čistě viditelné dřevěné trámy.

Fotografie: Centris

Právě díky trámům působí místnost nejen vzdušně, ale také rustikálně a velmi tradičně. Ať se starším, nebo moderním nábytkem, trámy budou vždy vypadat skvěle.

Velký obývák s kamny

Obývací pokoj je velká, otevřená místnost. Nachází se zde hned dvoje kamna. Klasická kachlová kamna jsou zde jen pro okrasu, protože již léta nefungují.

Fotografie: Centris

Hned vedle nich ale najdete také kamna na dřevo, která příjemně vytopí celý prostor. I zde jsou odhalené trámy a dřevěné schodiště, které vede do prvního patra.

Fotografie: Centris

Ložnice v prvním patře

Dům má celkem tři ložnice, přičemž v hlavní se nachází dvojitá skříň. A všechny tři se nachází v prvním patře. Tam také najdeme jedinou koupelnu, která je v celém domě.

Fotografie: Centris
Fotografie: Centris
Fotografie: Centris

V suterénu potom najdete dílnu a tzv. man cave, stejně jako prádelnu s toaletou.

Fotografie: Centris

Úvodní Fotografie: Centris

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]