Od starého sila na žlutou ponorku a netradiční bydlení: Zahradu manželů zdobí plně funkční jednotka

Fotografie: AndrejS.K / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Postarší manželé mají na své zahradě malou žlutou ponorku – jako základ pro ni použili staré vyřazené silo na obilí. Jedinečný tiny house teď pronajímají.

Když si Keith usmyslel, že si postaví žlutou ponorku, nemohl tušit, že již za šest měsíců bude mít k dispozici její základ v podobě starého sila. Aby silo vypadalo jako ponorka, bylo zapotřebí nejen několik měsíců plánování, ale poté hlavně budování.

Žlutá ponorka na konci zahrady

Keith a Jen jsou starší manželé, kteří bydlí na Novém Zélandu. Ti kromě svého domu vlastní jeden minidomek, jejž Keith v minulosti postavil, a obytnou žlutou ponorku. Ta svou barvou prosvítá na konci jejich pozemku, kde je zaručeno soukromí a výhled do zeleně. Své dílo pronajímají na Airbnb, a umožňují tak lidem, aby nakoukli pod poklop tohoto unikátního tiny house.

A jak to vlastně začalo? Podle Keitha se mu nápad na žlutou ponorku vnukl ve chvíli, kdy seděl ve žluté kavárně ve Wellingtonu. Částečně za to ale také mohla jeho láska ke skupině Beatles, jejíž hit se přímo jmenuje Yellow Submarine. Nicméně osud manželům přihrál do cesty staré silo, které svým tvarem silně připomínalo právě ponorku. A tak ho velmi levně koupili.

Když se plní sny

I přes počáteční nízké náklady se celková stavba a zařízení vyšplhaly na téměř půl milionu korun. Podle Keitha se mu podařilo udržet finance na uzdě především díky své povaze – během svého života nashromáždil mnoho věcí, které nyní mohl zapracovat do ponorky. Kromě posbíraných věcí spoustu doplňků získal z druhé ruky nebo recyklováním těch vyřazených. Příkladem za všechny může být prasklá vířivka, jejíž skořepina tvoří horní část ponorky.

Netradiční dvojice žije na cestách. Žena se svou kozou bydlí ve vlastním pojízdném vagónu

Interiér ponorky je plně funkční. Za vstupem posádku vítá figurína kapitána a spousta jedinečných dekorací. Také je tu malá kuchyně s velkou sedačkou, konkrétně gaučem ve stylu Chesterfield. Naproti němu je pak menší koutek se stolem. Za průlezem následuje ložnice, do které se vešla patrová dvoulůžková postel. Vyspí se tu tak pohodlně až čtyři osoby. Sociální zázemí pak najdete o místnost vedle, kde je sprcha i toaleta. Poslední částí ponorky je pilotní kabina v prvním patře.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]