Partneři si vybudovali nové útočiště v elegantním malém domku. Mezi jejich radosti paří i krásná zahrádka

Fotografie: Albert13377 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jde o ohromující konstrukci, jež na každém kousku předvádí vynikající design i rozvržení prostoru. Tento malý domek rozhodně patří k projektům, které chcete vidět zevnitř.

Amy a Greg objevili hnutí malých domků už dříve. Poměrně rychle se pak zamilovali do myšlenky postavit si něco vlastního právě v tomto stylu. Přitahoval je hlavně minimalistický styl života i související finanční svoboda. Možnost nebýt vázán na jednu práci i schopnost ušetřit jak peníze, tak volný čas. Ten je totiž nenahraditelnou komoditou, kterou je třeba věnovat těm skutečně důležitým věcem. Moderní dům je tak domovem pro Grega, Amy i jejich děti.

Místo pro celou rodinu

Ty mají v domku vlastní spací patro. Celý design domu se obecně soustředí kolem velkého okna, které se nachází veprostřed nad kuchyní. Spojuje totiž domov a vnější obytné prostředí. Uvnitř zdí či spíše stěn je pak dle LivingBigAndTinyHouse všechno, co tato rodina potřebuje k životu i ke štěstí. Najdete tu pohovku, která se rychle změní na postele pro hosty, případně při společném sledování filmů. Kuchyně nabízí veškerý prostor i nástroje pro přípravu jídel.

Vynikající rozvržení prostoru umožňuje i přítomnost sprchy či pračky. Schody pak vedou do ložnice rodičů. Její šikovný design nabízí kromě pohodlí i dostatek úložného prostoru. Celá stavba je pojízdná, rodina aktuálně parkuje v Queenslandu. BydlímeÚtulně už rozebralo jak módu těchto minidomků, tak i rovněž populární modulární domy. Dle Wikipedie je definuje hlavně rychlost výstavby, mobilita a snadná demontáž či další adaptace. Jsou to domy na celý život.

Nechybí ani zahrádka

V Austrálii mají také místo na zahrádku s trochou zeleniny. Našli kupodivu místo i na kuřata, domov je tak momentálně pojízdnou farmou. Místo je tiché, soukromé, a dovoluje tak rodinný život uprostřed přírody. Terasa je zastřešená, a stává se tak rozšířením obytné části. Faktem je, že tyto mobilní domky si toho z modularity hodně berou. „Dokážou se tak adaptovat na nové situace i krizové chvíle,“ říká Oldřich K. ze Zlína, který má s tímto typem bydlení bohaté zkušenosti.

tiny house u lesa

Muzikantka si postavila krásný maličký domek v lese. Uvnitř se najde i dostatek prostoru pro její hudbu

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]