Obyvatelé přepravníku na koně jsou 2 ženy. Interiér plný přirozeného světla je třešničkou na dortu

Fotografie: Depositphotos

Bydlení se vším všudy je vyšlo na méně než půl milionu korun. Domov si vytvořily ze starého přepravníku pro koně.

Namísto hypotéky si tento mladý manželský pár může užívat svobody. Z přepravníku pro koně si ženy vytvořily pohodlný minidomek, který obsahuje všechno důležité. O svou cestu ke společnému bydlení se ženy podělily na instagramu, kde je najdete pod názvem blackboxbramble.

Nechtěly se zadlužit na desítky let

Zadlužení, hypotéka, závazky – slova, která nezní dobře asi nikomu, mladým lidem potom obzvlášť. Ani Lalli, jež je povoláním kadeřnice, a Sophii, pracující coby architekta, se taková představa příliš nelíbila. Nicméně chtěly se spolu usadit, mít domov, do kterého by se mohly každý večer vracet. A proto se rozhodly pro tiny house, malý domek, jejž si vlastníma rukama vybudovaly ze starého koňského povozu.

Žena miluje kola svého malého domova. Starý železniční vagon proměnila v kus umění

Na začátku bylo auto za 42 000 NOK (asi 84 000 Kč). Bylo ve špatném stavu, do poslední chvíle se v něm přepravovaly koně. Hlavní ale bylo to, že svým novým majitelkám poskytlo solidní základ pro jejich sen. Ani jedna z žen ale neměla čas přestavbu auta posunout směrem k cíli, obě totiž tížily jejich pracovní povinnosti. Jenomže poté přišel rok 2020 a Norsko se ocitlo pod prvním lockdownem.

Lockdown pomohl jejich snu

Přísný lockdown uzavřel zemi a Lalli nemohla vykonávat svou práci. To byl přesně ten impuls, který uvedl celou přestavbu auta do chodu. Ženy si stihly objednat veškerý materiál před uzavřením obchodů, a tak se směle mohly pustit do díla. Sophie vytvořila 3D model jejich nového domova, díky čemuž si obě dámy mohly ujasnit, co a jak by si v něm přály. Koňský přepravník poté rozebaraly až na kostru a postupně ho renovovaly.

Celý minidomek, který si ženy vytvořily, je vyšel na 200 000 NOK (přibrižně 402 000 Kč). V této částce je započítáno kompletně vše – od pořizovací ceny za auto přes stavební materiál po nábytek a spotřebiče. Ve výsledku se tak v tiny house nachází plnohodnotná domácnost s kuchyní, obývacím pokojem, ložnicí a koupelnou. Interiér je mimo jiné navržen tak, aby byl díky velkým oknům neustále plný přirozeného denního světla.

Zdroj: Onlinenytt

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]