Matka 2 dětí hledala po rozvodu nové útočiště. Malý dům o rozloze 44 m² si vybavila nadstandardně

Fotografie: QUADRAPOL / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Tiny houses představují ideální řešení pro nejednoho člověka. A rozvedená matka s dcerou v teenagerském věku je jednou z nich.

Rozvod představoval pro jistou americkou ženu změnu nejen z hlediska vztahu, ale také bydlení. Dům, ve kterém doposud s rodinou žila, se najednou zdál nejen příliš drahý, ale i příliš velký. Přece jen zůstala s dcerou najednou sama. Žena se tak rozhodla pro krok do neznáma a vsadila na tiny house.

Velká změna, malé bydlení

Jen Gressettová žila americký sen. Měla dům o rozloze 280 m2, manžela a dvě krásné děti. Do snu se jí ale bohužel po letech nabourala všední realita rozvodu. Po rozpadu vztahu se Jen ocitla na životní křižovatce. Nebyla si jistá, zdali zvládne hypotéku na dům splácet sama a jestli se jí vlastně chce. Děti již byly odrostlé a bylo jen otázkou času, než rodné hnízdo opustí. Právě tyto úvahy následně Jen dovedly až do tiny house, ve kterém dnes žije.

Přestože cesta k jejímu novému bydlení nebyla zrovna jednoduchá, Jen se nenechala odradit. Původní společnost, která jí měla její vysněný tiny house postavit, nahradila jinou. Přestože se tím její rozpočet trochu přifoukl, konkrétně na téměř 4 miliony korun, odměnou jí je kvalitní bydlení přesně podle jejích představ. Její dům o 44 m2 přitom disponuje nadstandardním vybavením.

Interiér přesně na míru

Jen měla na svůj tiny house několik specifických požadavků, podobně jako většina majitelů včetně důchodců, o kterých jsme psali na BydlímeÚtulně. Především chtěla velkou kuchyni, neboť velmi ráda vaří. Linka je tak směsicí elegance a praktičnosti s nádechem útulné farmářské kuchyně. Kombinace světlých barev, bílého křemene, dřeva a otevřených poliček vytváří koncept, v němž se jí dobře tvoří. Opomenout nelze ani kruhové zakončení linky, které slouží jako jídelní i pracovní stůl.

Umělecké bydlení ve starém silu vyšlo muže na pouhých 114 000 Kč. Nabízí mu vše, co potřebuje k životu

Druhým velkým přáním Jen bylo, aby měla v koupelně vanu. Aspekt, který se úplně běžně do malých domků neinstaluje, a to především kvůli úspoře místa. Jen nicméně svou malou multifunkční vanu může využívat i ke sprchování. Jak Jen uvedla pro MyPositiveOutLooks, součástí jejího tiny house je rovněž ložnice, pokoj pro dceru či obývací pokoj.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]