Matka 4 dětí proměnila starý autobus v rodinnou budoucnost na kolech. Interiér srší praktičností

Fotografie: Depositphotos

Vyřazený školní autobus si šikovná matka se čtyřmi dětmi přetvořila v trvalý domov. Nyní v něm jako rodina společně cestují po celém kontinentu.

Pětičlenná rodina – čítající Viktorii a její čtyři děti – nádavkem s kočkou a psem bydlí ve starém autobuse. Ten si zrekonstruovali tak, aby odpovídal jejich potřebám. Kromě kuchyně a obývacího koutu v něm mají i dvě koupelny.

Bydlení ve „wabi-sabi“ autobusu

Viktoria se v roce 2020, tedy v době, kdy zuřila pandemie COVID-19, rozhodla kompletně změnit život sobě i svým čtyřem dětem. Prodala byt v New Yorku a místo něho koupila starý školní autobus. Do jeho úctyhodné délky 11 metrů pak promyšlenou vestavbou dokázala vložit prostory, jaké najdete v každém domově. I s dětmi nyní cestuje po USA. Má za to, že tento životní styl může dětem dát mnohem víc než bydlení na jednom místě.

Autobus je plně soběstačný. Viktoria investovala velkou sumu do solárního systému, který jim umožňuje fungovat téměř nezávisle. Autobus dále veze obrovskou nádrž na vodu, jež rodině vydrží poměrně dlouho. I toalety v autobuse, které jsou rovnou dvě, jsou kompostovatelné. Toto všechno i další vybavení včetně zakoupení autobusu vyšlo Viktorii na cca 28 000 dolarů (asi 620 000 korun).

Ryze praktické vybavení

Autobus má zvenku přimontované desky, které rodině slouží při vaření a posezení venku. Kromě toho obsahuje exteriér také několik skladovacích prostor. Vše hlavní je ale uvnitř. Hned u schůdků má rodina police s botami a věcmi, které je nutné mít po ruce. Místo řidiče má Viktoria zařízené satelitním rádiem, autobus disponuje také kamerovým systémem, obojí pro bezpečí celé rodiny.

Obývací pokoj se dvěma pohovkami lze přetvořit na prostorné letiště pro návštěvy. Kuchyňský kout, který následuje, obsahuje spižírnu a klasickou lednici a dále plotýnkový sporák. Každé dítě má v autobuse svůj „bunkr“, v němž se může zavřít. V podstatě se jedná o stylově řešené palandy, které zajišťují všem dětem jejich soukromí. Oblečení pak mají ve skříních na chodbě, jejichž dveře slouží zároveň pro uzavření obou koupelen. Na konci autobusu pak má Viktoria svůj kout s velkou postelí.

Zdroj: Webniusy

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]