Starý vyřazený autobus ho přijal, když byl muž v úzkých. Na oplátku ho přestavěl v útulné moderní bydlení

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 3.0

Mladý muž nechtěl bydlet u svých rodičů, a tak se rozhodl opět postavit na nohy. Přestavěl si bývalý autobus a teď v něm cestuje.

Když se Craig dostal po neúspěchu v podnikání na rozcestí, rozhodl se dál vydat úplně jinou cestou. Koupil si starý školní autobus a přestavěl si ho na domov na kolech. Má v něm dokonce i luxusní espresso bar pro přípravu voňavé kávy.

Nevzdávat se a jít dál

Když se před člověkem zavřou dveře, otevře se jinde okno. Toto přísloví si vzal jednoznačně za své mladý Američan, když se mu v jeho 27 letech přestalo dařilo. Kvůli špatnému rozhodnutí skončil na gauči u svých rodičů a přemítal, kudy by se měl jeho život vydat dál. V rámci svého bilancování si vzpomněl na svůj sen o cestování a rozhodl se ho proměnit ve skutečnost.

Na začátku období pandemie covidu tedy započala jeho cesta za hledáním toho pravého pojízdného domova. Inspirován na internetu si vyhlédl starý školní autobus z přelomu století a nezastavila ho ani osmadvacetihodinová cesta pro tento historický skvost. Po příjezdu domů ho společně s přáteli a rodinou rozebral a od kol po střechu kompletně zrenovoval. Práce na autobusu mu zabrala rok, ale tvrdá dřina se mu vyplatila.

Splnit si svůj sen

Autobus získal úplně jinou podobu. Vstupní dveře jsou blíže zemi a obytná část je naopak vyvýšená. Craig natřel svůj pojízdný domov tmavě zeleně, takže vypadá spíše jako vojenské auto. Exteriér má vybavený úložným prostorem a plošinou pro převoz motorky a střechu mu pokrývají solární panely. Jediné místo, které Craig zachoval, byla řídicí kabina autobusu.

Život doslova bez hranic: Umělkyně se zbavila domu i hypotéky, aby se přestěhovala do dodávky

Obytná zóna autobusu disponuje prostornou kuchyní v plné výbavě, včetně lednice, hlubokého dřezu nebo trouby. Jídelní stůl v sobě skrývá kus historie, neboť ho Craig vyrobil v rámci úkolu už na střední škole. Teď mu dobře slouží. Obývací pokoj má Craig zařízený pohovkou, televizí a umělým krbem. Zadní část autobusu se rozdvojuje na ložnici s velkou postelí a koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Sem Craig instaloval i dva velké světlíky, kteří dodávají prostoru mnoho denního světla.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]