Starý vyřazený autobus za 90 000 Kč poskytl rodině život plný cestování, po kterém dlouho toužila

Fotografie: Juan de Vojníkov / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Početná americká rodina se nebála splnit si svůj sen o cestování. Teď bydlí v autobuse vytvořeném na míru jejich potřebám a užívají si svobodu.

Mladí američtí rodiče chtěli cestovat i se svými pěti dětmi, a tak si pro to vytvořili správné podmínky. Zatímco otec pracuje na dálku jako softwarový návrhář, matka učí děti doma. Zázemí na své cesty pak mají v přestavěném školním autobuse. Všichni jsou spokojení a své mobilní bydlení si užívají.

Splnit si svůj sen

Anna s Jeffem měli oba cestování rádi už od dětství a svým dětem chtěli dopřát totéž. Pro životní styl, o kterém snili, se jim jako vhodný jevil vyřazený školní autobus. V něm si vybudovali plnohodnotně zařízenou domácnost, která bez problémů pojme celou rodinu i kočku a psa. Začátek jejich nomádské domácnosti se datuje na říjen 2017, kdy Jeff koupil v přepočtu za 90 000 korun vyřazený školní autobus.

Bezprostředně poté, co Jeff autobus přivezl, se manželé pustili do přestavby. Jejich zápal nepřibrzdilo ani narození dalšího potomka jen pár týdnů po koupi autobusu. Představa, že budou jako rodina pohromadě a ve vlastním, je motivovala podobně jako jinou rodinu bydlící alternativním způsobem, o které jsme psali na BydlímeÚtulně. Kromě autobusu si rodina drží ještě jeep, který jí umožňuje větší svobodu. Autobusem se totiž nedostanou všude.

Zlepšování podle potřeby

Do autobusu se rodina stěhovala jako šestičlenná. Zatímco nejmladší dítě spalo ještě s rodiči v posteli, pro zbývající potomstvo rodiče připravili důmyslné „bunkry“. Každé dítě tak má svůj vlastní prostor, kam se může uchýlit. V zadní části autobusu je pak rovněž ložnice rodičů s úložným prostorem. Směrem dopředu domácnost obsahuje malou, ale plně vybavenou koupelnu, kuchyni a prostor se sedačkami sloužící při cestování i jídle.

Ze života v autobusu do starého karavanu: Starší dáma je milovníkem netradičního bydlení

Jak uvádí manželé pro MyPositiveOutlooks asi po třech letech byli nuceni autobus trochu upravit. Zatímco předchozí přestavba je vyšla na bezmála 700 000 Kč, tuto druhou zvládli již za necelých 340 000 Kč. Asi největší změnou bylo vytvoření „patra“, kde jsou nyní dvě ložnice.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]