Mince nemusí být jen platidlem. Když jich máte hodně, může vzniknout unikátní podlaha

Sbírat mince lze z různých důvodů. Třeba i proto, že si z nich následně vytvoříte podlahu, která vypadá velmi unikátně. Původně však její majitel sbíral drobné mince hlavně proto, aby mu nezatěžovaly peněženku. Dal si je stranou a měl v plánu je jednou rozměnit. Když jich začal mít opravdu velké množství, změnil názor a rozhodl se pro něco unikátního.

Podlaha z mincí

Když ho něco podobného napadlo, mělo ho okolí za blázna. A celkem oprávněně, jelikož podlaha z mincí není nic běžného. Odradit se rozhodně nenechal a začal své dílo tvořit. A jak to dopadlo? Podlaha je hotová a díky tomu může muž říci, že k tomu potřeboval více než 27 000 mincí v hodnotě jedné pence. A také může říci, že mu to vzalo pořádný kus života.

Chcete ho napodobit?

Pokud ani vám nejsou šílené nápady až tak cizí, klidně můžete muže napodobit. Už jenom proto, že vzhled našich tuzemských peněz je hezky stříbrný, a tak může vaše podlaha z mincí vypadat ještě o něco originálněji. Základem všeho je dostatečná příprava. A to taková, aby základ podlahové plochy byl dostatečně rovný. I proto se vyplatí aplikovat různé druhy takzvaných stěrek, které podlahu dokonale vyrovnají tak, jak potřebujete.

Lino a lepidlo

Když je základ podlahy srovnaný, stačí jenom položit lino, které zajistí lepší aplikaci, ale i to, že mince budou lepeny na dokonale rovnou plochu. Dále už postačí jenom speciální stavební lepidlo, které pořídíte v podstatě v každých stavebninách, nebo v každém hobby marketu.

Jedna mince za druhou

Nepočítejte s tím, že si práci ulehčíte. Pokud máte podobně velký pokoj jako měl Matt Giles, projde vám v rukách okolo 27 tisíc mincí. A to jednotlivě. I když lepidlo můžete natáhnout na pár desítek centimetrů dopředu, mince je třeba lepit po jednom, aby na sebe dokonale navazovaly. Jedině takováto trpělivost přinese kýžený efekt. Zkusíte to?

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]