Milovníci dobrého vína ocení nápady na zhotovení domácí vinotéky

V poslední době vznikají v interiérech různé koutky: čtecí, relaxační, pracovní, koutek pro milovníky kávy nebo čaje, a také koutek pro ty, kteří rádi víno. Vytvořit takový koutek není složité. Může být různě velký a mít mnoho podob.

Buď lze zbudovat pouze koutek pro skladování vína nebo rovnou koutek i s posezením. To záleží na možnostech každého z nás. Pokud člověk bydlí v bytě a šetří každý kousek místa, pak musí stačit něco menšího. Takovou vínovou stanici je možné zbudovat v podstatě kdekoli – v kuchyni, jídelně i obývacím pokoji.

Toužíte-li po vínovém koutku, ale nemáte dost místa, můžete využít volného místo na zdi. Stačí jen pověsit stylové poličky, doplnit o tématické dekorace, držáky na skleničky, nástěnné držáky na láhve s vínem. Pak lze takový koutek mít třeba i v obýváku za sedací soupravou.

Vínová stanice v kuchyni

Vínovou stanici (koutek) si můžete dopřát snadno, díky policového regálu. Ať už malých nebo větších rozměrů. Podobným způsobem si lidé zařizují i kávové nebo čajové koutky. Jestliže máte kuchyň větší, lze vyhradit tomuto účelu prostor zvlášť.

Vínová stanice v předsíni

Jestliže máte větší předsíň, která pak navazuje na kuchyni či obývák, pak je možné vytvořit si vínový koutek právě zde. K vínu se hodí dřevo a rustikální doplňky, celý prostor bude díky tmu působit nanejvýš útulně. Použít k těmto účelům můžete dřevěnou komodu. A klidně i spojit kávu s vínem – jeden koutek pro vaše oblíbené nápoje.

Vínová stanice na zdi

V případě, že nedisponujete zrovna velkými prostory, lze na stěnu kdekoliv v bytě pověsit dekorativní cedulky společně s držáky na skleničky a láhve s vínem. Neukrojí vám to z prostoru a ještě získáte zajímavou nástěnnou dekoraci. Víno tak budete mít vždy po ruce, ať už pro návštěvy či pohodový večer ve dvou.

Fotografie: Pinterest, Pixabay, Declutteringyourlife