Podle potřeb může malý domek vyrůst o 1 patro. Interiér poskytuje majitelům vše potřebné

Fotografie: m-louis / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Moderní minidomek z Německa je převážně ze dřeva a skla. Podle potřeb majitele pak může vyrůst o celé jedno patro.

Trojice mladých mužů – jeden architekt a dva průmysloví inženýři – se rozhodli spojit své síly a založili společnost Vagabundo Tiny House. Jejich modulový dům stojí v Mnichově v Německu, přičemž má vskutku neotřelý design a několik nápaditých vychytávek.

Variabilní Tiny House pro každého na míru

První dokončený projekt Vagabundo Tiny House se tematicky jmenuje Vagabundo Flex. Samotný tvůrce tohoto minidomku uvádí, že „vagabundo“ chápe ve smyslu svobody a volnosti, zatímco „flex“ jako narážku na flexibilitu domku. Ten lze upravit hned několika různými způsoby, čímž pokrývá potřeby nejednoho případného nájemníka. Domek vyjde na 140 až 160 000 euro (asi 3,3–3,8 milionu Kč).

Minidomek stojí na ocelové konstrukci, pod kterou lze skladovat například zahradní načiní, případně ji lze zakrýt, a vytvořit tak kolem domku terasu. Pilíře lze také snížit a domek usadit na zem. Šířka minidomku je sice jen něco málo přes 2,5 metru, nicméně plná výška dosahuje 6,2 metru. Plnou výškou je míněno, že domek má „vysunuté“ i první patro. Pokud totiž majitelé patro nechtějí využívat, případně je potřeba domek někam přepravit, lze ho zasunout na konstrukci přízemí.

Stylový a účelný interiér

Exteriér i interiér domku je především ze dřeva a skla. Najdete zde mnoho panoramatických oken, které vnitřek tiny homes propojují s venkem a opticky ho rozšiřují. Fasáda prvního patra je pak z hliníku. Minidomek má rozvod tepla v podlahách a světla instalovaná po obvodu místností ve formě LED pásku. Domek je vskutku minimalistický a určitým způsobem až futuristický.

V přízemí se vchází přímo do jídelního prostoru, zatímco po pravé straně je útulný roh s gaučem. Velký prostor zabírají bukové schody, pod nimiž je instalovaná trouba a lednice a úložné prostory. Kuchyně má standardní velikost, a dokonce i podsvícený dřez. Posuvnými dveřmi je oddělené sociální zázemí. V prvním patře, určeném pro ložnici, je pak dost místa i pro pracovní koutek či třeba šatní skříně.

Zdroj: Tiny House Blog

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]