Odvážní manželé se přestěhovali do staré garáže. Vše změnili k nepoznání

Fotografie: Depositphotos

Byt z garáže vytvořili manželé, kteří se rozhodli vydat na neobyčejnou cestu a splnit si své sny. Chtějí tak co nejdříve splatit svou původní hypotéku.

Beccu s Anthonym Ayonovy z Portlandu napadlo, že by mohli starou a zchátralou garáž, která už roky hyzdila okolí, přestavět na sice malé, ale skvělé obydlí. Svou původní nemovitost, jež je zatížena hypotékou, budou pronajímat a jejich novým domovem se na nějaký čas stane byt z garáže, kterou důmyslně zrekonstruují. Jejich hlavním cílem totiž bylo splatit svůj majetek do 15 let a dosáhnout finanční svobody.

Interiér si navrhli sami

Stará garáž, na níž se už značně podepsal čas, se zdála být neužitečná, uvádí web MyPositiveOutlooks. Když se ale manželé od odborníků dověděli, že půjde zrekonstruovat, zosnovali geniální plán. Stane se z ní říše plná elegance a vkusu. Becca měla ovšem tuto velkou výhodu – má odborné designerské znalosti a schopnosti, takže celý interiér navrhla sama. A nový domov z garáže je nyní nejen funkční, ale také stylový a plný pohodlí a luxusu. Pečlivý výběr materiálů, chytrý design a tvrdá práce z něj udělaly úchvatný obytný prostor.

Už luxusní posuvné skleněné dveře, které vás vítají, působí úchvatným dojmem. Díky nim dochází k propojení interiéru s venkovním prostředím. Jako byste přímo cítili jemné pohlazení slunečních paprsků, konstatuje web MadlyOdd. A navíc tyto dveře přinášejí do celého domu dostatek přírodního světla.

Domov z garáže nabízí ložnici s lůžkem pro dvě osoby a s vestavěnou skříní, skvělou kuchyni s elegantní dlažbou i obklady, šedomodré stěny ve svislých liniích, obývací pokoj. Rovněž koupelna je stylově vybavená zařízením a moderními dlaždicemi; a nejen to – inovativní odtokový systém, kdy voda při sprchování odtéká spárami mezi dlaždicemi. V každé části domu je vidět pečlivé naplánování i provedení proměny nebytového prostoru ve funkční a elegantní domov.

Díky stavbě hobitího domu se odvážná dvojice vyhnula potřebě hypotéky. Přesto si užívají krásného bydlení

Byt z garáže může inspirovat i ostatní

Díky videu přiloženému níže ucítíte objetí domova, byť ho vidíte jen zprostředkovaně. Nikdy byste nehádali, že tento útulný dům býval zchátralou garáží. Ayonovým se podařila přeměna obyčejného na unikátní. V tomto bytě je patrná filosofie „srdce domova se neměří velikostí, ale teplem, které vyzařuje“.

Becca a Anthony prozatím pronajali své hlavní bydliště, a tím si otevřeli cestu k budoucnosti nezatížené hypotékami. A jejich nápad vytvořit domov z garáže by mohl přivést ke změně myšlení řadu dalších lidí. Jde o chytrý a nákladově efektivní způsob, jak maximalizovat potenciál své nemovitosti. Bydlení v tiny house na důchod pak zvolil postarší pár, protože chtěl být blíže dětem, jak jsme psali na webu BydlímeÚtulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]