Malý domek vyvolává pocity moderní nostalgie díky unikátní kuchyni ve stylu retro

Fotografie: Depositphotos

Mini domky jsou v posledních letech stále oblíbenějším stylem bydlení. Tiny house Michelle se ale liší originální kuchyní s kolekcí retro spotřebičů.

Michelle – matka, manželka. Dvakrát vdaná, dvakrát rozvedená. Dvakrát si postavila dům, aby o oba později přišla při rozvodu. Může se zdát, že život nebyl k této dámě příliš vstřícný, ale nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že přesně tyto životní peripetie dostaly Michelle tam, kde je dnes. Do jejího vlastního tiny domku o 18 m2.

Místo zvané domov

Michelle ve svém dosavadním životě neměla štěstí ani na lidi, ani na místa. Nikde se necítila jako doma, žádná domácnost pro ni nebyla tím správným útočištěm. Teprve nyní, když bydlí ve svém vlastnoručně vytvořeném mini domku, si konečně připadá, že si našla místo, kam patří. Svůj tiny house si budovala postupně výplatu za výplatou a díky různým darům.

Ze zkušeností, které stavbou získala, nyní čerpá a staví další mini domy, jež nejčastěji pronajímá. Její tiny house je 2,5 metru široký a lehce přes 7 metrů dlouhý. Mohlo by se zdát, že prostoru v takovém domě opravdu není nazbyt, ale opak je pravdou. Michelle si totiž bravurně poradila s vertikálním prostorem, což dokládá i plně využitý interiér.

Designová kuchyně

Ačkoliv se kuchyně nachází v přední části domu, jednoznačně je jeho srdcem. Michelle se odmítla podrobit malému prostoru, a vytvořila tak neotřelou zcela vybavenou kuchyni. Má zde sporák, lednici a další spotřebiče pocházející ze 40. až 50.let minulého století. Strop kuchyně pak tvoří menší pokoj pro hosty.

Do středu domu zasahují úzké schody, které zároveň slouží jako úložný prostor. Po nich se Michelle pohodlně dostává do ložnice s manželskou postelí a několika policemi. Ložnice je zároveň stropem pro část obývacího pokoje, jenž disponuje dvěma křesly a skládacím stolkem. Poslední místností je koupelna, do níž vedou starožitné prosklené dveře. Za nimi se skrývá menší šatna, místo pro sušičku a pračku a dále koupelna se sprchou, umyvadlem a kompostovatelným záchodem.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]