Malý domek v horách hýří soběstačností. Žena zde dlouhodobě pobývá bez internetu a pouze se psem

Fotografie: Depositphotos

Ariel McGlothin žije již 7 let ve svém malém domku na hoře ve wyomingských horách. Bez připojení k síti se naučila zvládat teplo, vodu a elektřinu pomocí vlastních systémů.

Ariel McGlothin, žena s odvahou a vizí, si na hoře postavila minidům, který se stal jejím útočištěm. Už více než 7 let sdílí tento útulný prostor se svým psem a vede neuvěřitelně soběstačný život plný radosti a svobody. Její zkušenost s životem mimo sítě a spoléháním se na alternativní zdroje energie je inspirativní a fascinující.

Soběstačný domeček

Arielin příbytel, který má 7,3 metru na délku a šířku 2,5 metru, je vybaven vším, co člověk potřebuje k životu. Vlastní systémy pro zásobování vodou, solární panely na elektřinu a propanový plyn na vytápění. Díky těmto systémům Ariel získala nezávislost na vnějších zdrojích a naučila se efektivně využívat dostupné zdroje energie.

Malý dům, velké možnosti: Důchodkyně se zabydlela v domácnosti, o které dlouho snila

Bydlení v malém domě neznamená jen soběstačnost ve vodě a energii, ale také udržitelný způsob života. Ariel štípá dřevo na teplo, sbírá vodu ručně, používá kompostovací záchod a pěstuje vlastní potraviny s ohledem na přírodní podmínky a okolní divokou zvěř. Její snaha o soběstačnost a udržitelnost je obdivuhodná. Ariel je samotářka a tento typ života jí zkrátka vyhovuje.

Čím se Ariel živí?

Ariel žije jednoduchý, ale naplněný život. Kromě svého domova se také věnuje různým freelancovým pracím, které jí umožňují vydělávat peníze bez nutnosti pracovat každý den na plný úvazek. Svůj životní styl a zkušenosti sdílí na svém blogu a youtubovém kanálu, jež jsou zdrojem inspirace pro mnoho lidí po celém světě.

Ve videu, které Ariel natočila, nám poskytuje poutavý pohled do nitra svého malého domu. Ukazuje nám, jaké systémy používá a jak se dokáže vypořádat s každodenními výzvami života mimo sítě. Prohlídka jejího domečku je jedinečnou příležitostí nahlédnout do světa soběstačnosti a zjistit, jaké je to žít s ohledem na přírodu. Přidejte se k Ariel na virtuální prohlídce jejího malého domu a objevte svět soběstačnosti.

Zdroj: Onlinenytt

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]