Hobití dům s nízkým rozpočtem na originalitu a eleganci netrpí. Interiér zdobí i otevíratelná stěna

Fotografie: Depositphotos

Cass chtěl bydlet v něčem originálním, neobklopen prefabrikovanými věcmi. A tak si postavil neotřelý tiny house, v němž je každá věc umění.

Stará námořní svítilna jako lampa, bývalý stojánek na stromeček držící poličku, klepadlo z antikvariátu z Egypta a další a další zajímavosti a netradiční doplňky. To vše lze nalézt v trochu extravagantním minidomku schované za kulatými hobitími dveřmi.

Tiny house s nízkým rozpočtem

Cass začal sestavovat svůj vysněný Tiny house, když ho netížily žádné závazky. Svou přítelkyni Emmu poznal až v období, kdy byl do svého projektu ponořen doslova po krk. Na minidomku si z 90 % dělal práci sám, přičemž k tomu chodil do práce. Leckdy se tedy stalo, že se po příchodu z práce pustil do stavby a pokračoval v ní celou noc. Jak sám říká, nebylo to proto, že musel, ale proto, že ho to bavilo.

Práci na svém vlastním domku si Cass vskutku užíval, stavěl ho totiž s přestávkami plné tři roky. Nicméně si je jist, že kdyby chtěl domek postavit rychle a naplnit ho věcmi z obchoďáku, měl by hotovo ani ne za rok. Vzhledem k tomu, že Cass používal především recyklované materiály a do práce investoval hlavně svůj čas, stál ho jeho 11 metrů dlouhý a 2,5 široký tiny house přibližně 40 000 dolarů (asi 895 000 korun).

Minidomek s duší

Zajímavý je už samotný exteriér domku. Cass si celou konstrukci svářel a sestavoval sám, takže je všechno dělané s láskou a na míru tomuto domku. Hobití dveře jako vstup do domu mají dvě křídla, která lze otevřít na přilehlou terasu. Proti nim je pak prosklená otevíratelná stěna, takže minidomek se může doslova otevřít do okolí. Podobně vzdušný nádech domu dávají i terasové dveře s verandou v ložnici. Dále má domek ještě třetí „pracovní“ vchod ze strany.

Malý hobití dům splnil velké sny. Z každého kusu obydlí čiší vynalézavost a řemeslná zručnost

Interiér tiny house je naplněn unikátními kousky. Cass věnoval pozornost dokonce i takovým drobnostem, jako jsou držáky nebo osvětlení. Velmi netradiční jsou i žebříky do dvou horních plošin (pokoje pro hosty a skladu), které vypadají jako kousek umění, i přes to, že jsou ze starých trubek. Z hobbymarketu není ani toaleta a sprcha, na obojí Cass použil recyklovaný materiál.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]