Minidomek se pyšní relaxační verandou a miniskleníkem. Interiér je perfektně prosvětlený a útulný

Fotografie: Cavajunky / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Domek Elsa je nejen útulný a k přírodě šetrný, ale disponuje také vlastním skleníkem a verandou s posezením. Můžete s ním dokonce i na cesty.

Minimalismus a udržitelnost, to jsou hlavní hesla, která se pojí s minidomkem nesoucím ikonické jméno Elsa. Chladnou královnu z filmu Ledové království však nepřipomíná ani v nejmenším, spíše naopak. Jeho interiér je velmi útulný.

Cestovní domek i stálé řešení

Minidomek od společnosti Olive Nest Tiny Homes, skrývající se pod jménem Elsa, disponuje přibližně 30 m² a společně s druhým přívěsem o 8 m² dokáže vytvořit plnohodnotné zázemí. Ať už pro život na jednom místě, nebo při cestování po světě. Je cenově dostupný a celá stavba je kompletně ekologická a pracuje s udržitelným způsobem života.

Domek Elsa svým exteriérem evokuje pocit spojení s přírodou. Jeho „divoký” dřevěný zevnějšek mu nicméně neubírá na jeho praktičnosti. Je totiž zateplený a ekologicky nenáročný. K dřevěné fasádě pak ladí černá plechová střecha. Velký počet oken nechává vstoupit maximum denního světla. Minidomek Elsa může na cestách doplnit druhý přívěs se skleníkem, vhodný také pro pěstování vlastní zeleniny, květin či bylinek.

Bydlení pro jednotlivce i pár

Do domku se vstupuje přes krytou verandu, kde lze zavěsit houpačku nebo křeslo. Právě k této verandě perfektně pasuje již zmíněný pojízdný skleník, díky kterému můžete mít čerstvou a domácí zeleninu i bez nutnosti zahrádky. Centrální místnost, do níž vedou vstupní dveře, má dokonale prosvětlený interiér. Přirozené světlo majitelé ocení při nejrůznějších aktivitách na pohovce situované do pravého konce minidomku.

Z gauče je pak možné prohlédnout zbývající dispozice domku. Od kuchyně se standardními spotřebiči, kuchyňskou linkou a skříňkami, přes jídelní stůl u pravé zdi. Chodbou navazující na kuchyni se vstupuje do koupelny s toaletou a sprchovým koutem. Při cestě na sociální zázemí se prochází kolem úložného prostoru po pravé straně, který tvoří mimo jiné i dřevěné schodiště. Po něm se stoupá do patra, které kompletně zabírá ložnice s velkou postelí.

Zdroj: Truelife

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]