Za pouhých 600 Kč měsíčně stařík bydlí v praktickém a elegantním malém domku, který sám postavil

Fotografie: Rolling Tiny House GmbH / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0 de

I přes svůj pokročilý věk se rozhodl pro velkou změnu. Sám cestuje po světě v malém domě na kolech a měsíčně platí jen pár stovek.

Smrt manželky znamenala pro jistého muže z USA konec jedné etapy života. Starý muž se ale nebál začít novou kapitolu, a to ve vlastnoručně postaveném domku na cestách. Procestoval už několik států USA a nomádský život plný nových zážitků si nemůže vynachválit.

Stačí mu pár stovek měsíčně

Nejsou to jen mladí lidé, kteří chtějí určitou fázi svého života trávit netradičním způsobem. Nedávno jsme na BydlímeÚtulně psali o ženě, která v 70 letech bydlí v přestavěné dodávce, dnes je to životní příběh důchodce Alana. Tento muž se k cestování a nomádskému způsobu života odhodlal poté, co mu zemřela milovaná žena. Už pár měsíců po její smrti si tak koupil přívěs na tiny house, který si následně sám zbudoval.

Právě díky těžké práci se mu podařilo udržet rozpočet na uzdě, aniž by se musel omezovat ve svých přáních. Alan navíc celý koncept svého malého domku na kolech neustále vylepšuje podle toho, jak potřebuje. Jeho přáním do budoucnosti přitom je být ještě více nezávislý a soběstačný než teď. A to přitom už nyní má na střeše solární panely a měsíčně si vystačí s přibližně 600 Kč. Peníze na své cesty si vydělává příležitostně na brigádách, ty mu zabírají asi 10 dní z měsíce.

Rodiče svépomocí přestavěli starý autobus na pojízdný domov pro svou sedmičlennou rodinu

Skromný, ale praktický

Koncept Alanova malého domku je velmi prostý, jak je patrné z článku pro portál HomeHacks. Tvoří ho jedna místnost a oddělená koupelna s kompostovacím záchodem. Na ploše jen několika málo čtverečných metrů má Alan kuchyňskou linku se základním vybavením, naproti které stojí pohodlná postel. Další nezbytnou součástí jeho malé domácnosti je křeslo a malá kamínka na dřevo.

I přes větší rozměry si Alan ponechal dva kousky nábytku ze svého starého života, jak zmiňuje i TheUSSun. Ty jsou nejen kvalitní, a tedy rozhodně stojí za zachování, ale především k nim má Alan citovou hodnotu. Jedná se o starý pracovní stůl, dříve používaný k šití, a poté skříň na věci. Tu si Alan ponechal jako vzpomínku na svou manželku.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*