Místa v domácnosti, kde se hromadí bakterie, většina lidí přehlíží. Nedělejte stejnou chybu

Fotografie: Depositphotos

Úklid není oblíbená činnost skoro nikoho, přesto se mu ve svém životě nevyhneme. V našem domě na náš čeká hned několik míst, která obvykle zapomínáme čistit.

Během úklidu se obvykle snažíme postupovat systematicky, aby nám neuniklo žádné místo, kde se může hromadit špína. Bohužel, přesto v domě existuje pár míst, na která při úklidu pravidelně zapomínáme. A to je přímo pozvánka pro choroboplodné zárodky a různé druhy plísní. Jedná se o místa, která nejsou moc vidět, a proto je při úklidu vynecháváme v domnění, že se nic neděje. Opak je ale pravdou.

Problémovým místem je naše lednice i pračka

V každé lednici se nachází otvor, kterým odtéká voda ven. Tento otvor je často místem, kde se bakteriím velmi dobře daří, a to hlavě z toho důvodu, že tento otvor pravidelně nečistíme. Aby se předešlo vzniku plísně, je vhodné toto místo pravidelně a důkladně čistit, a to ideálně jednou měsíčně.

Fotografie: Depositphotos

Druhý spotřebič, který je náchylný k hromadění odpadu, je pračka. Největší problém mají pračky, u kterých je horní plnění, tento problém se ale nevyhne ani ostatním pračkám. Časté problémové místo je na okraji dávkovače na prací prášek. Ideálním pomocníkem je v tomto případě zubní kartáček a bělidlo. Špína má také velkou tendenci se usazovat a množit přímo v oblasti gumového těsnění.

Pozor si dejte ale i v koupelně

Dalším místem, ve kterém si bakterie libují, je protiskluzová podložka, kterou obvykle máme v koupelně. Po čase používání dojde k jejímu odloupnutí od povrchu vany. Kolem jednotlivých přísavek můžeme pozorovat viditelné žluté zabarvení. To nám naznačuje, že v těchto místech dochází k růstu a množení bakterií. Ideálním pomocníkem je v tomto případě bělidlo a kartáč.

Velký problém také působí hračky, se kterými si během koupání hrají naše děti. Po vykoupání se na nich drží vlhkost a vzhledem k tomu, že je velmi často uložíme do police bez přístupu vzduchu, dochází na jejich povrchu k tvorbě plísní. Častým řešením je, že takto zasaženou hračku vyhodíme. Mnohdy si ale plísně nevšimneme a necháme naše děti si s těmito hračkami hrát. Je proto vhodné hračku po každém použití pečlivě zkontrolovat a nekupovat ty hračky, které jsou plnitelné vodou.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]