Spáry mezi dlaždičkami budou jako nové: Dar z nebes, který vaší koupelně vrátí její původní lesk během několika minut

Fotografie: Depositphotos

Pokud doma máte dlaždice jako obklady na stěnách, může se časem stát, že spáry mezi nimi začnou být trochu nažloutlé, nebo dokonce hnědé. Naštěstí existují způsoby, jak jim navrátit jejich bílou barvu.

Při úklidu domácnosti byste se neměli zaměřovat pouze na prach nebo špínu na podlaze. Některých nečistot si dlouhodobě člověk nevšimne a do jeho pozornosti se dostanou až ve chvíli, kdy bude složitější je odstranit. Podobně tomu je i u spár, na které lidé při uklízení zapomínají a později je musí složitě čistit.

Špinavé spáry a plíseň

Nečistoty nejsou to jediné, co se může na spárách objevit. Další nepříjemností jsou plísně, které se velice často na tomto místě vytvoří a lidé poté musí řešit, jak je odstranit. V dnešní době existuje hodně přípravků, jak se plísně zbavit. Ty však fungují pouze dočasně, po nějaké době je potřeba plíseň odstranit znovu.

Fotografie: Depositphotos

Bělidlo, které osvěží barvu

Jakmile si seženete v obchodě vhodné bělidlo na spáry, nezapomeňte na ochranu rukou, dýchacích cest a očí. Pokud se vám nepodaří zakoupit bělidlo, můžete se podívat po čističi na spáry. Ten účinně odstraní veškeré nečistoty i s plísní a díky tomu budete mít obklady a spáry opět zářivě čisté.

Fotografie: Pixabay

V případě, že by nečistoty nechtěly pustit, vezměte si k práci starý kartáček a přípravek na spárách rozetřete. Díky němu se vám podaří dostat dolů více nečistot. Vámi použitý prostředek na čištění spár nechte působit alespoň 10 až 15 minut a po této době ho opláchněte čistou vodou. Pokud nemáte po ruce sprchu, vezměte si kbelík s čistou vodou a hadřík.

Přípravek určený na plísně

Jestliže vaše koupelna není kvalitně odvětrávaná nebo v ní pravidelně nevětráte, může se stát, že se u vás budou objevovat plísně stále dokola. Zaměřte se tedy na to, abyste v koupelně vždy po umytí důkladně vyvětrali, a zbavili se tak vyšší vlhkosti. Na plíseň můžete začít používat sprej a po jeho aplikaci vždy nechte otevřené okno.

Zdroj: Elena Matveeva / YouTube

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]