Nejpohodlnější způsob čištění vany. Už žádné ohýbání a bolavá záda

Fotografie: Freepik

Pokud patříte ke šťastlivcům, kteří mají dostatečně velkou koupelnu s vanou, pravděpodobně si užíváte příjemné dlouhé koupele, ale už méně následný proces čištění vany v rámci pravidelného úklidu. Však to znáte: špatně se do ní dostává, musíte se ohýbat nebo klečet, abyste vyčistili každý centimetr.

My jsme nedávno narazili na originální způsob, jak si s touto nepříjemnou povinností hravě poradit a užívat si čisté vany bez bolavých zad a otlačených kolen. Je to jednoduché!

Nechcete si ničit záda? Použijte koště na podlahu

K tomuto jednoduchému způsobu čištění vany nebudete potřebovat žádné speciální čisticí prostředky ani drahé vychytávky, bude vám stačit obyčejný přípravek na koupelny, který běžně používáte, a klasické koště na podlahu. Ale pozor: použijte koště s co nejměkčími štětinami, abyste si vanu nepoškrábali a nenadělali tak více škody než užitku.

Pokud plánujete umývat vanu tímto způsobem pravidelně, je nejlepší si pořídit nové koště, které bude určené pouze pro tuto činnost. Čištění vany špinavým koštětem není dobrý nápad. Pořizovací cena nového koštěte je nízká a je k sehnání téměř v každém supermarketu nebo obchodě.

Variantou tohoto řešení je použití mopu, u kterého se jen vypere a vymění návlek. Třásňový mop bude také fungovat, ale musí být před každým použitím stoprocentně čistý.

Nanést čisticí přípravek, vydrhnout, spláchnout jednoduché a účinné

Postup celého procesu je naprosto jednoduchý. Nejprve odstraňte veškeré předměty, které se na vaně nacházejí, ať už se jedná o mýdla, šampony, svíčky, dekorace nebo dětské hračky do vany. Poté naneste na dno i stěny vany váš obvyklý čisticí prostředek.

Nechejte působit po dobu doporučenou výrobcem, aby mohl prostředek rozpustit vodní kámen a veškeré usazeniny. Následně vezměte koště a důkladně jím vydrhněte celou vanu.

Poté už stačí jen opláchnout vanu teplou vodou a odstranit tak zbytky čisticího prostředku, případně suchou utěrkou vysušit okraje vany, aby na nich nevznikly nevzhledné zaschlé kapičky vody.

Další koupelnové vychytávky pro jednodušší údržbu

Pokud byste chtěli váš úklid ještě více zjednodušit, můžete například místo drahých čisticích prostředků použít ocet nebo jedlou sodu. Úklid vám usnadní také stěrka, kterou po každém sprchování setřete skleněné dveře, případně speciální hadříky z mikrovlákna, které zaručí naleštěné baterie a zrcadla beze šmouh jen za použití vody.