Domy v korunách stromů. Proč si jeden nepostavit i na své zahradě?

Už jako malé děti jsme patrně všichni snili o dokonalém úkrytu. A je úplně jedno, zda jde o lesní domeček, chatku u jezírka či nějaký parádní úkryt na zahradě. Mimo jiné tyto úkryty nejsou výsadou pouze našich nejmenších. Čím dál častěji i dospělí touží mít koutek, místo, kam se tu a tam ukryjí před civilizací. Bonusem je i kontakt s přírodou.

Dokonce existují i tací, co v korunách domů bydlí a stavějí si tam svá obydlí, případně si takový dům postavit nechají. Jiní domy v korunách stromů používají k víkendovému pobytu. Tyto domky nabízejí veškerý komfort bydlení. Společně se dnes na takové projekty podíváme.

Dům u jezírka

Máte-li možnost, pak určitě neváhejte a postavte sobě nebo minimálně svým dětem domeček v korunách stromů. Najdete tak klid, soukromí a je to učiněný balzám na duši. Pro děti i dospělé kus romantiky i dobrodružství. Zvlášť pokud si jej zbudujete na nějakém krásném místě.

Interiér domu

Obrázky: canopyandstars

Domek se schodištěm

U tohoto domečku je zajímavě řešeno i schodiště. Žádné strmé a nebezpečné schody. Takový domek mohou obývat dospělí, ale klidně i děti. Záleží, kdo má potřebu se někam zašít a uniknout před civilizací. Šikovní takovou stavbu zvládnou svépomocí, ale existují firmy, které se přímo soustředí na tyto stromové projekty a domy stavějí na zakázku. 

Obrázek: howtostartanllc

Domeček na kuřích nožkách

Pokud chcete domeček vyloženě postavit jen dětem a bojíte se o jejich bezpečí, pak je takový domeček na kuřích nožkách skvělou volbou.

Obrázek: pinterest