Mladá žena svépomocí přestavěla opuštěnou chatu na domov svých snů. Zachovala i původního ducha

Fotografie: Depositphotos

Mladá Newyorčanka se rozhodla vyměnit městský život za poklidné bytí v sepjetí venkovské komunity. Bydlení si přitom zařídila opravdu netradičně.

Představte si dům zařízený předměty z první poloviny 20. století. Zatímco někdo by takový interiér shledal muzeem, Tina Spangler z USA nikoliv. Tato mladá žena totiž předvedla neobyčejný smysl pro design, když si zařizovala své nové bydlení ve staré chatě.

Místo s historií

Tině Spangler velkoměstský život mezi mrakodrapy v New Yorku přestal vyhovovat. Chtěla prostší a jednodušší životní styl bez stresu. Ten našla ve městě Narrowsburg v komunitě Luxton Lake asi dvě hodiny od metropole, která nikdy nespí. Městečko ji oslovilo svou hořkosladkou minulostí, kdy především v 50. letech sloužilo jako prázdninová destinace pro obyvatele tmavé pleti. Z vyhlášeného místa se ale následně stalo město duchů se spoustou opuštěných chatek.

A právě do jedné takové se Tina zamilovala. V chatě viděla potenciál a chtěla ji opět přivést k životu tím, že jí dá potřebnou péči. Podobně jako v článku na BydlímeÚtulně, v němž jiná žena z USA přebudovala opuštěný maják. Opuštěná chata byla v překvapivě dobré kondici, i tak ale vyžadovala některé základní opravy. Poté už se ale Tina mohla pustit do toho, co ji opravdu baví – dekorování.

Domov, ve kterém se žije

Tina během svého života nasbírala úctyhodnou kolekci předmětů ve stylu art deco. Jde o směr, jehož působení je vidět především v interiérech z 20. a 30. let minulého století, jak připomíná Britannica. Portréty žen, keramické sady hrníčků, linoleový koberec z 20. let, funkční lednice ze 30. let s nesmrtelným motorem – to je jen zlomek toho, co do svého nového domku Tina nainstalovala.

Chatka na kolech nabízí pohodlné bydlení a cestování zároveň. Je vybavená i horolezeckou stěnou

I přesto, že je chatka pouze dvoupokojová, interiér působí útulně a zabydleně. Tina v něm odvedla velmi dobrou práci. Převážnou část své sbírky směrovala do prostor, jako je jídelna, obývací pokoj a kuchyně, jež se nachází v přední části. V ložnici a koupelně oddělené od hlavních místností závěsem jich už je potom méně. Jak uvedla Tina pro CozyHomesLife, má teď domov plný toho, co má ráda.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]