Vnuk prokázal babičce medvědí službu a přestavěl její starý dům na elegantní moderní bydlení

Fotografie: Ванилица / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Čerstvý absolvent architektonického zaměření se rozhodl zcela zrekonstruovat a přestavět velký dům své staré babičky.

Marcos měl ve svých 26 letech krátce po studiích na vysoké škole, když si usmyslel, že kompletně přestaví starý prostorný dům své babičky. Marcos chtěl stavbu uzpůsobit tak, aby se v ní pohodlně žilo jim oběma.

Starý dům a rekonstrukce

Marcos Vinìcius Teixeira da Silva pochází z Brazílie. Tento čerstvý absolvent architektury se rozhodl své nově nabyté zkušenosti bezprostředně vyzkoušet v praxi. Vyhlédl si na to dům své staré babičky, který stojí v poměrně chudé oblasti v Ceilândii. Zchátralé nemovitosti chyběla po mnoho let odpovídající péče, na kterou nezbývaly peníze. Proto Marcos přistoupil ke kompletní rekonstrukci domu, a to včetně zahrady, kterou vytvořil vybouráním garáže s plechovou střechou.

Projekt, do kterého Marcos skočil rovnýma nohama, však vyžadoval rozsáhlé finanční zdroje, ke kterým mladík, jenž byl ještě donedávna studentem, tak úplně neměl přístup. Všechny práce tak dělal postupně a svépomocí, chybějící peníze se snažil zajistit zviditelněním své snahy na sociálních sítích. Díky navázaným spolupracím se mu poté rovněž dařilo zlevňovat materiál na únosnou rovinu. Ve zrekonstruovaném domově se chystá bydlet společně s babičkou.

Moderní bydlení s luxusní koupelnou

Marcos svou prací chtěl demonstrovat, že i přes znevýhodněné podmínky lze bydlet moderně a vkusně. Asi největší pozornost si zajistila jeho přestavba koupelny s vystavěnou vanou, kterou lze jednak jak klasicky napustit, tak se v ní pouze osprchovat. Koupelna je ozářená přirozeným světlem díky prosklené stěně směřující do vnitrobloku. Výhled Marcos vylepšil zasazením velké monstery, čímž babičce přiblížil na dosah kousek džungle.

V netradičním domově se žije jako v nebi. Staré letadlo pořídila za pouhých 43 000 Kč

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marcos Vinícius (@caza.17)

Ani zbývající místnosti nepřišly zkrátka. Marcos instaloval všude nové elektrické vedení, zateplil strop nemovitosti a zasádroval ho, veškeré zdi vyspravil a čistě vymaloval. A že mu kromě stavby jde také interiérový design, to prokázal při výběru doplňků a vybavení babiččiny domácnosti. Zkrátka se mu podařilo vytvořit moderní zázemí pro sebe i babičku.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]