Přestavbě 100letého bytu věnoval více než 2 roky života. Výsledkem je moderna s nádechem nostalgie

Fotografie: Marius Vassnes / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mladík si od starého pána pronajal byt z roku 1920 a celý ho přestavěl na moderní bydlení.

Historický byt mladík moderně, leč citlivě zrekonstruoval. Povedlo se mu to tak dobře, že ani pronajímatel nechtěl věřit vlastním očím, když mu Drew ukazoval výsledky své několikaleté práce.

Na začátku byla dohoda o rekonstrukci…

Drew Scott hledal se svou spolubydlící bydlení. Jelikož se k tomuto kroku odhodlali během vlny pandemie Covidu, chtěli absolvovat co nejméně prohlídek a co nejdříve se přestěhovat. Dům z roku 1920, který v rámci svého hledání navštívili, jim na první pohled do oka příliš nepadl, nicméně po dohodě s pronajímatelem, že ho budou moci zrekonstruovat podle svých přestav, se nakonec nastěhovali.

Drew horní část historického domu přestavoval plných dva a půl roku. Během této doby šetrně zrekonstruoval každou místnost od podlahy po strop. Původním pokojům s nespočtem zrcadel a nevyhovujícím vybavením se mu i přes kompletní renovaci podařilo zachovat jejich genius loci, které doplnil ladícím nábytkem, výmalbou i dekoracemi. Veškeré práce prováděl sice se souhlasem svého pronajímatele, ale bez jeho dozoru. Starého pána vzal na exkurzi, až když měl vše hotové.

… a na konci moderní bydlení

Z chodby se do bytu vstupuje přímo do obývacího pokoje s jedním proskleným rohem. Díky němu se prostor doslova koupe v přirozeném světle a barvách. Kromě televize a dvou pohovek je zde tematický černý krb a malá knihovna. Průchod do další místnosti nabízí pohled na historický jídelní stůl z roku 1890 doplněný šesti židlemi. Tato jídelna má po pravé straně skleněnými dveřmi oddělený bar.

Dále je kuchyně se zákoutím tak akorát vhodným pro stolek se dvěma židlemi, přímo vybízejícím k pozdní snídani. Za rohovou kuchyní se nachází průchozí prádelna následovaná menší koupelnou. Zbývají už jen ložnice. Ta první disponuje šedivě metalickými zdmi a rozměrnou postelí. Zvolen byl i ladicí prádelník a dekorace. Druhá ložnice, jako opak té první, hraje světlými barvami. Má také zákoutí, které Drew používá jako svou pracovnu. Mezi ložnicemi je z chodby přístupná druhá koupelna.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]