Studenti si uživají bydlení na kolech. V příbytku za 260 000 Kč najdou vše, co potřebují k životu

Fotografie: Depositphotos

Domov v obytném vozu je řešení pro ty, kteří nemají momentálně vlastní střechu nad hlavou. V případě, že si pořídíte starší tiny house k renovaci, nebude to ani příliš drahé.

Bydlení na kolech může být vhodné pro jednotlivce anebo třeba mladý pár, který spoří na větší byt nebo dům a potřebuje zatím někde poměrně levně žít. Tato situace se však týká také vysokoškolských studentů, kteří nežijí v místě vysoké školy – po dobu zhruba 4–6 let mívají starost se svým bydlením. Ti, co žijí poblíž školy, dojíždějí, někteří se spokojí s bydlením na koleji. Jindy se celá parta domluví a pronajme si větší byt a náklady hradí společně.

Mladý pár vysokoškoláků našel řešení

Mohou však nastat i situace, které odpovídají věku vysokoškoláků. Zkrátka se dva do sebe zamilují a po čase zjistí, že potřebují bydlet spolu. Jenže jak na to? Bydlení u jednoho z nich je nemyslitelné a sami dva poplatky v pronajatém bytě neutáhnou. Výborně to vyřešil mladý studentský pár v USA, jak uvádí web PositiveVibration. A protože při škole tito mladí lidé zároveň i pracovali, rozhodli se investovat do budoucnosti a do vlastního majetku, nikoliv do pronájmu.

Na počátku tedy stálo důležité rozhodnutí a investice v přepočtu cca 260 tisíc korun. A tušíte správně, zamilovaný pár se rozhodl pro domov v obytném vozu. Inspirovali se zkušeností svých rodičů, kteří také kdysi tento nekonvenční způsob bydlení okusili. Za 160 tisíc korun si pořídili starý obytný vůz a 100 tisíc korun je stálo veškeré vybavení této společné domácnosti. A protože sami přiložili ruku k dílu, mohli tohle zrenovované bydlení na kolech právem a s hrdostí nazývat domovem.

Jak si studenti svoje bydlení na kolech zařídili

Do jejich nového minidomku na kolech se vešla rozkládací pohovka, k malé kuchyňce s otevřenými policemi, prostornou spíží a velkým dřezem přiléhá skromná, avšak dostačující jídelna. Dále jsou tu pracovní koutky pro oba studenty, a dokonce knihovna na studijní materiál a další předměty, jak uvádí web BigHeart.

Odvážná žena se zabydlela na veřejných záchodech. Přestavěla je na krásný byt s ložnicí

Nejnáročnější bylo pochopitelně zřízení koupelny. Ale promysleli vše dokonale a s využitím každého kousíčku místa se jim i tohle nakonec zdařilo. Na zem položili kvalitní vinylovou podlahu, která má vysokou odolnost, a přitom její údržba není nikterak náročná. A tak se celá tato domácnost na kolech stala funkčním celkem s příjemným designem. A že ani seniorům není domov v obytném vozu cizí, o tom si můžete také přečíst na BydlímeÚtulně.

Odhodlání a pracovité ruce přinesly nový domov v obytném voze

Celá renovace však neprobíhala bez problémů. Mladý pár se v průběhu času potýkal jak s plísní, tak třeba i s přetékajícím záchodem. Avšak těmto překážkám čelili s odhodláním, každou výzvu brali jako příležitost naučit se něco nového. A tak se jim společnými silami podařilo vytvořit harmonický prostor a jejich první domov. A věří, že tento počin se může stát inspirací pro řadu dalších mladých lidí, kteří by rádi žili spolu, a přitom mají jen omezené finanční prostředky.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]