Domov ve starém vyřazeném autobusu posloužil manželskému páru jako splněný sen o pohodlném cestování

Fotografie: Juan de Vojníkov / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Mladí manželé si koupili nepoužívaný školní autobus a ten si předělali na domov na kolech. Společně s kocourem v něm teď projíždí USA a Kanadu.

Manželé si naplánovali rozsáhlou cestu po obou pobřežích USA, která částečně přesahovala i do Kanady. Aby se jim cestovalo pohodlně, chtěli mít stabilní zázemí, kam se mohou vracet a kde by mohl přebývat i jejich kocour. A tak si koupili autobus.

Manželé toužili po cestování

Chtěli cestovat, ale přitom i na cestách chtěli bydlet pohodlně a především mít s sebou svého kočičího mazlíčka. Robbie a Priscilla vyšli svému snu vstříc a pro jeho vyplnění si pořídili vyřazený školní autobus, který si mínili přestavět na pojízdný domov. Dávali ho dohromady více než rok a půl, ale celková přestavba je skutečně promyšlená a funguje do posledního centimetru.

Manželé mají v autobuse k dispozici jak klimatizaci, tak topení, přičemž rozvod tepla zajišťují kamínka na dřevo. Energii získávají zejména přes solární panely, jež napájí veškeré spotřebiče. Na vodu pak mají velkou nádrž. A jelikož tito dva svou práci mohou vykonávat odkudkoliv, a mají tak stabilní příjem, chtějí cestovat do té doby, dokud budou moci.

Stylově zařízený interiér

Autobus má samozřejmě zachovanou řídicí část, která ale plynule navazuje na tu obytnou. Řidič tak má za svými zády po levé straně kuchyňskou linku s plným vybavením, zatímco na té pravé pohovku s úložným prostorem. Kuchyně disponuje standardně hlubokým dřezem, troubou, sporákem, lednicí i skříňkami sloužícími jako spižírna. K pohovce na druhé straně je nutné započítat také stylové křeslo natočené k hřejivým kamínkům.

Místo koní zde bydlí 2 mladé ženy. Kvůli cestování a šetření se nastěhovaly do koňského přívěsu

Zadní část autobusu patří „soukromým pokojům“ manželů. Najdete tu tak jednak koupelnu, jejíž sprchový kout je obložen velmi efektně uspořádanými kachličkami, s toaletou, jednak velkou manželkou postel. Ta je na vyvýšené plošině, pod kterou manželé skladují věci, ale vešla se jim pod ni i pračka. S takto zařízeným autobusem manželé procestovali již značnou část USA a kousek Kanady. Původní cestu, rozvrhnutou přibližně na dva roky, ale budou určitě prodlužovat.

Zdroj: Positive Vibration

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]