Láska na vodě: Kreativní pár si za 130 000 Kč pořídil loď a přebudoval ji v nový domov

Fotografie: Waqcku / Public domain

Podívejte se na skvělý hausbót vytvořený profesionálním stavitelem lodí Jasonem a jeho partnerkou Kaylee. Přeměnili loď v úžasný byt na vodě s fantastickým interiérem.

Máte v plánu změnit prostředí svého bydlení? Hledáte výzvy a chcete něco originálního? Pokud vám k tomu všemu ještě nevadí voda, toto je pro vás jasná volba. Bydlení na hausbótu. Je to ve zkratce dům vytvořený na lodi. Stejně jako tento pár, i vy můžete vytvořit (nebo si koupit) hezký, útulný hausbót a žít na něm. Jemné houpání lodi na vodě vás každý večer příjemně uspí, stejně jako miminko v kolébce.

Šikovnost se vyplácí

Jason a Kaylee jsou pár s neobyčejnými schopnostmi. Jason je profesionálním stavitelem lodí a Kaylee je tesařka. Před šesti lety si koupili loď za méně než 6 000 dolarů (dnes asi 130 000 Kč) a po mnoha hodinách práce a investici kolem 40 000 dolarů (cca 867 000 Kč) na stavební materiály ji přeměnili na úžasný hausbót. Dnes si s nimi můžete „projít“ interiér a užít si úžasný pohled na vodu z jejich obývacího pokoje.

Výhled tam, kde zaparkujete

Jakmile vstoupíte dovnitř, ocitnete se v krásné světlé kuchyni. Dále pokračujete do ložnice v horním patře, která nabízí dechberoucí výhled na okolní krajinu. A když chcete uniknout ven a užít si slunce a výhled na vodu, můžete jít na střechu hausbótu. Pár žije na lodi již několik let a popisuje to jako naprosto fantastický zážitek. „Mít možnost probudit se a vidět světlo, příliv, vítr na vodě a pochopit, jaký bude den, je opravdu skvělé,“ říká Jason.

Na exteriéru bylo potřeba udělat hodně práce. „Tento projekt jsme vytvořili sami a vložili do něj své srdce a duši,“ vysvětluje Kaylee. Vlastnění lodi jistě vyžaduje určité schopnosti a dovednosti, které ovšem není nijak těžké získat, a i vy se tak můžete stát majiteli takového hausbótu. Díky jejich úsilí a zručnosti se jim podařilo vytvořit úžasný hausbót, který jim nabízí nejen útočiště na vodě, ale také nádherný domov, na nějž mohou být pyšní.

Jason a Kaylee dokázali proměnit starou loď v útulný a moderní domov. Ať už jste fanouškem života na vodě, nebo jste jen zvědaví na nové způsoby života, tento pár vám poskytuje inspiraci k tomu, jak si vytvořit svůj vlastní neobvyklý a útulný domov. Mladý pár se netají finanční náročností tohoto obydlí. Nechávají do něj ale nahlédnout, a tak inspirovat ostatní.

Zdroj: Newsner

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]