Student si splnil sen o životě na samotě. Za minimální náklady si postavil nový domov

Fotografie: Depositphotos

Vlastníma rukama si mladý student postavil svůj dům snů. S dokonalým výhledem a plným vybavením má i přes malou rozlohu komfort luxusního bydlení.

Výhodou malých domků je, že je můžete postavit téměř kdekoliv a často i libovolně přemístit. Jejich provoz je méně nákladný a často nepotřebujete ani plné zasíťování pozemku. Provoz a vytápění malého domku tak vyjde finančně mnohem lépe než provoz klasického rodinného domu. Své o tom ví i jeden nadaný student, který se rozhodl svépomocí vybudovat vlastní bydlení.

Malý domek u řeky

Tento nadaný mladík se rozhodl svůj volný čas mezi studiem vysoké školy vyplnit výstavbou malého domku. Popustil uzdu své fantazii, dal průchod kreativitě a výsledkem je dokonalý a plně vybavený domek s terasou a dokonalým výhledem do člověkem netknuté okolní krajiny. Za 18 měsíců měl student svůj vysněný domov hotový a mohl se začít stěhovat. Nyní žije spokojený život ve vlastním domě uprostřed přírody a navíc ho celá stavba vyšla jen na pár tisíc korun.

Výstavba domu snů

Ve skutečnosti se jedná o malý domek vystavěný na paletách. K jeho přemístění stačí obyčejný přívěs, protože celý domek je opravdu velmi lehký. V zadní části domku je elektrická přípojka a vodní čerpadlo, které zajišťují přívod elektřiny a pitné vody do vnitřní části domu. V přední části se pak nachází menší terasa s houpacími křesly, jež vytváří příjemnou a útulnou atmosféru.

Dům má veškeré potřebné vybavení

V malém domku se nachází plně vybavená kuchyň včetně ledničky a spíže. Vytápění je zajištěno elektrickými kamny. Uvnitř domku se nachází pohovka s úložným prostorem a na protější stěně sklápěcí stůl s velkým oknem s výhledem do okolní přírody a televizní obrazovkou. Skvělou vychytávkou je pojízdný bar, ze kterého lze během chvilky vytvořit jídelní stůl pro hosty.

Po žebříku lze vylézt do horní části domku, kde se nachází postel, televize a pár nízkých skříněk pro uložení věcí. Veškeré oblečení je uložené v šatně za kuchyní. Plně vybavená koupelna v sobě skrývá toaletu i sprchový kout. Svůj domov tento mladík sdílí prozatím jen se svým hadím zvířecím mazlíčkem. O životě na samotě mladý student vždy jenom snil a nyní se konečně jeho sen mohl proměnit ve skutečnost.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]