Mobilní dům, který nabízí dostatek prostoru pro život a možnost ho postavit kdekoliv

I malý dům může nabídnout skvělý prostor k životu. A postavit si ho může každý, klidně i svépomocí. Tato žena ukazuje, jak na to. Sama dané bydlení má a říká o něm, že je dokonalé. Bydlí zde společně se svým manželem a těm daný malý dům plně dostačuje. Aktuálně se nachází v odlehlejší čísti Aljašky, ale to nutně neznamená, že zde budou žít stále.

Jednoduchý mobilní dům

Když se na tento malý dům podíváte blíže, tak zjistíte že nestojí na základech, které jsou přímo v zemi. Je postavený na vleku, což znamená jediné. Jde o mobilní dům, který je možné postavit, tedy v tomto případě doslova zaparkovat úplně kdekoliv. Třeba na okraji města, uprostřed přírody, nebo na jiném místě, které by bylo jako stvořené pro život.

Stavba je jednoduchá

Na počátku to vypadalo, že se žena svým domem jenom chlubí. Opak však byl pravdou. Na své nemovitosti jasně ukazovala, že i malý dům je dobrým místem k životu. A postupně začala radit, jak si ho může každý postavit, jak si ho může vybavit. Stejně tak začala dávat i zajímavé rady a tipy které ser týkají provozu domu, aby byl co nejjednodušší.

Větší, než se zdá

Základem domu je vlek, a tak nelze jeho rozměry zvětšit. I když se na první pohled může zdát menší, ve skutečnosti dokáže nabídnout velký prostor k životu. Vše je řešeno formou otevřených dispozic, díky čemuž může i tvar obdélníku zajistit, že zde bude dost místa a že na sebe budou jednotlivé místnosti bez problémů navazovat.

Útulné rustikální bydlení

I když zvenku vypadá tento malý dům jako jedna z mnoha velmi moderních staveb, tak když se podíváte dovnitř, je třeba uznat, že zdání klame. Vnitřní zařízení není nadčasové a moderní, ale spíše starší. A to záměrně, jelikož interiér je laděn do dnes velmi populárního rustikálního stylu. Dominují tak především dřevěné prvky, které jsou ponechány buď v přírodním odstínu, nebo je využita klasická bílá barva.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]