Moderní bydlení: Luxusní dům uprostřed panenské přírody si každý zamiluje

Ne všem lidem vyhovuje bydlení ve starších zrekonstruovaných domech či bytech. Jsou i tací, kteří touží po bydlení v nových domech a jsou za tuto skutečnost ochotni připlatit si. Zejména ve městech nebývá snadné novostavby najít, neboť většina měst dosahovala architektonického boomu zejména v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století.

Ne nadarmo se ale říká, že kdo hledá, najde. Příkladem dokonalého moderního bydlení, které vyhovuje požadavkům i těch nejnáročnějších klientů, je rezidence v kantonu Hatley jižně od Quebecu, která byla postavena v roce 2015, na dosah od panensky čisté přírody.

Naprosté soukromí

Rezidence se nachází uprostřed pozemku o rozloze třiceti akrů, vede k ní více než sedm set metrů dlouhá cesta, a je tak zárukou toho absolutního soukromí.

Minimalisticky koncipovaná nemovitost má dvě podlaží a prostornou venkovní terasu. Dominantou budovy jsou velká okna, která zaručují to, že uvnitř domu je vždy velmi příjemné a přirozené světlo.

Vzhledem k tomu, že se nemovitost nachází pouhých deset minut od města, nabízí veškerou občanskou obslužnost. Zároveň leží v místě, které je oblíbené pro cyklisty i pěší turisty, a naleznete tu tak nespočet značených tras.

Minimalismus a styl

Interiér nemovitosti je koncipován v minimalistickém stylu, dominantním materiálem je světlé dřevo, které najdeme nejen na nábytku, ale také na podlaze a jsou jím obloženy také stropy a z nich vedoucí trámy.

Další dominantní barvou interiéru je poté bílá. Designově velmi působivou místností je obývací pokoj, na jeho jednom rohu se nalézá krb a v druhé části poté pokračuje jako jídelna a končí v kuchyni.

Celá místnost má mírně sešikmený strop a díky jedné ze stěn, která je téměř celá pokrytá okny, také neopakovatelný průnik denního světla. To má v dlouhých kanadských zimách pozitivní vliv nejen na nižší účet za elektřinu, ale také na psychiku.

Kuchyně je v bílé barvě s křemennou pracovní deskou, designově zajímavé je umístění kuchyňského ostrůvku s dřezem a myčkou uprostřed místnosti.

Z jídelny poté vedou dveře přímo na obrovskou venkovní terasu, která nabízí dostatek prostoru pro odpočinek i stolování a otevírá se z ní krásný výhled do malebné přírody kolem. Z terasy poté vede dřevěné schodiště, po kterém lze sejít do zahrady, jejíž součástí je také bazén.

Kromě výše uvedených místností se v nemovitosti nacházejí také čtyři ložnice a dvě koupelny. Naprosto jedinečné moderní bydlení může být vaše za 995 000 dolarů.

Fotografie: Mélissa Côté & Nicolas-Alexandre Morency