Netradiční bydlení na kolech: Starý autobus splnil manželům sen o finanční a časové svobodě

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 3.0

Mladý pár se rozhodl splnit si sen o vlastním bydlení velmi netradičním způsobem. Svůj domov si vytvořili ze starého autobusu. Přejet s ním mohou kdykoliv úplně kamkoliv.

Netradiční způsoby bydlení se v poslední době těší stále větší oblibě. Zároveň se jedná o výrazně levnější způsob, jak se osamostatnit a snížit životní náklady na bydlení na minimum. Podle webu LivingBigInATinyHouse se tomuto mladému páru podařilo vybudovat nadstandardní mobilní a plně soběstačné bydlení. Tento způsob života vypadá velmi lákavě.

Chtěli si užívat hned

Ani jeden z manželů nebyl ve své práci ani současné situaci spokojen. Toužili po životě plném dobrodružství a radosti. Jednoho dne se tedy rozhodli jít tomu naproti a podobně jako manželé, o kterých jsme psali již v dřívějším článku na BydlímeÚtulně, si pořídili starý autobus a společně se vrhli do přestavby.

Objevují svět z pohodlí domova

Odstrašujícím příkladem jim byli vlastní rodiče, kterým se až v pozdějším věku podařilo dosáhnout určité finanční i časové svobody. Avšak už jim chybí energie a kondice na delší cestování. Nyní tak tito dva mladí lidé mohou projíždět zajímavá místa, aniž by opustili svůj vlastní dům. Jednoho dne pak mohou zakotvit někde, kde se jim bude líbit nejvíc, jako žena z karavanu, o níž jsme psali na stránkách BydlímeÚtulně.

S interiérem si vyhráli

Vnitřek tohoto vozidla už ničím nepřipomíná autobus, kterým kdysi býval. Každá jednotlivá část je navržena tak, aby byla estetická a zároveň funkční. Výsledkem je velmi útulný a plnohodnotný moderní dům s vlastním zdrojem elektrické energie i zásobníkem na vodu. Manželé si tak na svých cestách mohou užívat nadstandardní komfort a pohodlí.

Manželé si vlastnoručně postavili malý domek, který je spojením útulna, elegance a praktičnosti

Výhodou obytných aut je kromě jejich mobility i jejich variabilita. S trochou šikovnosti a představivosti lze i z malého prostoru vytvořit zázemí pro celou rodinu.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]