Moderní dům ukazuje, že přírodní materiály najdou své uplatnění uvnitř i venku

Mít moderní dům, to je dnes snem mnoha lidí. Stačí oslovit architekta, dát na jeho rady a návrhy, a už jenom počkat na realizaci. Zároveň je však třeba uvést, že mnoho lidí si myslí, že u moderních domů už dávno nemají šanci klasické přírodní materiály. Jak je to ve skutečnosti? Přesně naopak. Tento nový moderní dům vám ukáže, jak zajímavě se dá využít klasické dřevo.

Navozuje dřevěný vzhled

Začneme v exteriéru, protože už na první pohled tento dům vyniká. Je postaven ze dvou velkých bloků, kdy každý z nich je kompletně obložen. Na první pohled to vypadá, jako by byl obložen dřevem, ale reálně se jedná o kompozitní materiály v dřevěném dekoru. V tomto směru sice nejde o čistě přírodní materiál, ale vzhled dřeva zůstal zachován a jenom potvrzuje, že se takový dekor na moderní nemovitost hodí.

Uvnitř dřevo jasně dominuje

Už venkovní obklad připomínající dřevo dává tušit, jak to asi bude vypadat uvnitř. A skutečně. Zde už není použitý kompozit, ale skutečné dřevo. To si ve většině případů zanechává svůj přírodní, tedy klasický vzhled. Ten velmi dobře koresponduje jak s bílými stěnami, tak třeba s kovovými prvky v tmavé barvě. Tato kombinace působí příjemným dojmem a pomáhá navozovat ono kouzlo domova, se kterým má řada moderních nemovitostí problém.

Jednotnost a designová čistota

Je jedno, do jaké konkrétní místnosti se vydáte. Všude můžete čekat v podstatě to stejné, což ukazuje na to, že se při realizaci domu přemýšlelo tak, aby působil jednotně.

V každé místnosti tak najdete primárně bílé stěny, dřevěné materiály ať už v podobě praktických prvků nebo jako dekorace, a dále samozřejmě i tmavé kovové prvky, které s bílou, ale i s dřevěnou hnědou zajímavě kontrastují.

Důraz na otevřenost prostoru

Díky tomu, že je dům postaven ze dvou velkých kostek, bylo možné interiér vyřešit jako velký otevřený prostor. Díky tomu působí tento moderní dům podstatně větším dojmem, nikde nemáme pocit stísněnosti, stejně jako tento krok zajistil, že v jakékoliv části domu je i dostatek světla.

Fotografie: Metaforma Architects

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]