Moderní rezidence láká na krásné okolí, přírodní materiály i energetickou nenáročnost

Když se řekne rezidence, každý si představí velké a honosné sídlo. Toto sice je velké, ale v mnohém působí skromně. V mnohém tak může plnit sen o skvělém venkovském bydlení, které zároveň reflektuje požadavky na moderní styl života. Už samotný vzhled dává jasně tušit, že tu o dostatek prostoru k životu rozhodně nebude nouze.

Nádherné místo

Tato povedená rezidence zaujme také svým umístěním. I přes svou velikost můžeme stále tvrdit, že velmi dobře zapadá do okolní přírody. Toho je dosaženo primárně díky dřevěnému obložení, nebo neutrální střeše. Lokalita láká i na krásné výhledy, které tvoří jak lesy, tak i louky, stejně jako horská pohoří. Kombinace, která se nikdy nikomu neokouká.

Důraz na minimální energetickou náročnost

Kromě vzhledu zaujme také to, že celý návrh byl spojen také s důrazem na minimální energetickou náročnost. To má hned dva klady. Prvním jsou úspory nákladů spojené s provozem nemovitosti a druhým kladem je i celková ochrana přírody, která s nízkou spotřebou nejenom energie přímo souvisí.

Prostorná domácnost

Stačí nahlédnout dovnitř a je jasné, že prostoru je zde více než dost. Už v tom je tato rezidence výjimečná. Navíc zde nechybí ani ladění do světlých odstínů a dostatek oken, což je kombinace, která celý vnitřní prostor opticky ještě o kousek zvětšuje. Když k tomu přidáme i praktické zařízení a nábytek, kdy je každý centimetr využit do posledního detailu, je jasně vidět, že se při návrhu opravdu přemýšlelo.

Na bydlení, ale i na práci

Unikátem této rezidence je také to, že neslouží výhradně jenom k bydlení. Vzhledem k velikosti slouží také k práci. A to tím způsobem, že část je vyčleněna fotografickému ateliéru a část také nahrávacímu studiu. Do obojího je samozřejmě snadný přístup, a zároveň jsou tato místa jasně oddělena od běžných obytných částí nemovitosti.