Příprava zahradní párty krok za krokem

K létu patří i grilování, posezení s přáteli a rodinou, zkrátka zahradní párty. Slavit na ní můžete narozeniny, výročí, ale i jen tak posedět a bavit se. V létě toužíme spíš být venku, než zavření uvnitř domu. Prostřít si stůl v zahradě plné barev, vůní a zvuků. Přítomnost přírody člověku dodá nejen apetit, ale i pohodu. Pokud i vy plánujete zahradní párty během léta, pak se vám mohou hodit rady. Zvlášť, pokud nemáte zatím velké zkušenosti.

Naplánujte si čas, recepty, suroviny, výzdobu, počet míst k sezení, nádobí, zábavu pro děti i dospělé, dekorace a vše potřebné. Už teď se vám z toho motá hlava, nebojte, zvládnete to.

Připravenému štěstí přeje

Každou párty chystejte s předstihem a připravte si den předem věci, které vám ušetří hromadu stresu a shon. Připravte si nádobí, ubrousky, marinády, pomazánky, upečte buchtu či koláč. V den D budete mít podstatně méně práce.

Přístřešek

Pamatujte na to, že se mohou přihnat mraky a začít pršet. Proto mějte připravený skládací zahradní altánek (přístřešek), aby nemoklo jak jídlo, tak lidé.

Něco proti hmyzu

Nic nedokáže člověka otrávit v létě víc, než obtížný hmyz. Na ten vyzrajete moskytiérou, ale i zavěšením bylinek, vonnými svíčkami, které hmyz odpuzují. Možností jak s nimi zatočit existuje více.

Pohodlné sezení

Aby se člověk dobře bavil, musí i pohodně sedět. Jinak se bude ošívat, vstávat, protahovat se. Zajistěte pro hosty pohodlné sezení. Stabilní a pevný stůl, židle, měkké polštářky apod. Po ruce mějte i deku, kdyby večer bylo někomu chladno.

Dekorace + nádobí

Kde jinde se člověk cítí lépe, než v pěkném prostředí. Pořiďte si pěkné nádobí. Talíře výrazných barev, hezké skleničky, zajímavé ubrousky. Stůl i okolí ozdobte květinami a další dekorací. Nezapomeňte pořídit i chladící nádobu, která bude stát na stole. Může jít klidně o mísu s ledem.

Osvětlení

Určitě netoužíte po tom, aby si večer někdo rozbil nos. I osvětlení můžete vytvořit stylově a dekorativně. Fantazii se rozhodně meze nekladou – lucerničky, svícny, pochodně.

Zábava

Někde je nálada k popukání a jinde je nutné trochu pomoci. Proto mějte připravenou zábavu. Hry pro děti i dospělé. Klidně můžete uspořádat i tematickou párty, kde všichni přijdou jako piráti anebo v pyžamu.

Obrázek: pixabay.com