Otec rodiny vytvořil z autobusu útulný domov. Rustikální kuchyně je jedním z hlavních lákadel

Fotografie: Depositphotos

Tento muž vytvořil z dvoupatrového autobusu perfektní domov. Výsledek je totiž ideální pro jeho osmičlennou rodinu, která se tak může vydat na nejednu cestu.

Všechny velké rodiny vědí, jak zásadní je dostatek místa. Když tuto stránku soužití podceníte, často musíte uměle dělit i velmi úzké prostory. A jakmile se v nich nachází příliš mnoho lidí, je zaděláno na konflikty. Lidé jsou tak doma nuceni dělat kompromisy mezi náklady a prostorem. Dane Eyerly ale dokázal najít řešení, které tuto situaci nejen vyřešilo. V jeho případě se totiž ukázalo jako skutečně vynikající, přinášelo totiž ještě i výhody navíc.

Ve předu práce, vzadu rodina

Jako otec rodiny vždycky snilo tom, že se bude vydávat na cesty. Ovšem jen tehdy, pokud s sebou bude moci snadno vzít i svou ženu a děti. Aby si mohl toto přání splnit a nemusel současně nutit své příbuzné žít ve stísněných prostorách, bylo potřeba zajímavé řešení. Rozhodl se proto proměnit dvoupatrový autobus tak, že se jemu i jeho rodině následně stal dokonalým domovem. A jak to tak vypadá, nemohou si ho vynachválit.

Každý aspekt a prvek tohoto mobilního domu byl pečlivě naplánován a poté i proveden. Hlavní bylo dokonalé využití prostoru, který je tu radikálně omezen. V přední části si proto Dane zřídil svou pracovnu. Všechno, co dělá, dělá na dálku, a může tak bez problémů zajistit ekonomický chod své rodiny. Vnitřní kuchyně je v rustikálním stylu a  plně vybavená. Jídelna pojme celou rodinu. Když zrovna není potřeba stůl, jednoduše zmizí.

Myslel opravdu na všechno

Každý autobus má dostatek oken, ta zajištují neustálé přirozené světlo. Každý člen rodiny tu má svůj osobní prostor. V případě potřeby se tak může snadno „izolovat“ od zbytku rodiny, kdykoli tuto potřebu cítí. Aby vyhověl fyzickým potřebám pro tak velkou rodinu, proměnil se střed autobusu hned ve dvě koupelny s toaletami i sprchami. To, co je dvoulůžkovým pokojem, plní hned dvojí funkci. První je samozřejmě ložnice pro oba rodiče.

Doslova během několika tahů se však toto místo může proměnit v „hřiště“ pro zábavu všech dětí. V těchto podmínkách může celá rodina bez problémů cestovat z místa na místo při zachování veškerého potřebného komfortu. Dane samozřejmě počítá s tím, že jeho děti budou mít do budoucna různé další potřeby. Dokud ale budou mít možnost, budou nadále využívat tento krásný dvoupatrový dům na kolečkách. A pak asi dají přednost něčemu jinému.

Zdroj: Positivevibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]