Pojízdná lyžařská chata je unikátním spojením elegance a praktičnosti. Nabízí i kuchyni a sprchu

Fotografie: Depositphotos

Tiny Ski Lodge čili mobilní lyžařská chata vznikla z potřeby milovníků lyžování, kteří chtěli žít a trávit svůj volný čas v blízkosti lyžařských sjezdovek.

Chris a Tamara je pár lyžařských nadšenců ze Salt Lake City v Utahu. A proto si chtěli svůj domov zřídit tak, aby byl poblíž sjezdovek v Park City. Toto spojení se zimní přírodou považovali za jednu z nejdůležitějších věcí ve svém životě, píše web MyPositiveOutlooks. Takže žít v dosahu lanovky a sjezdových tratí byl jejich největší sen. Jenže dům v této oblasti byla tak nákladná záležitost, že nebylo možné ji realizovat.

Avšak netrvalo dlouho a nápad byl na světě. Tito mladí lidé oslovili společnost Maximus Extreme Living Solutions a ta pro Chrise a Tamaru před lety navrhla a vyrobila malý domek na kolech nazvaný Tiny Ski Lodge. Jeho cena byla 95 tisíc dolarů (2,22 milionů Kč). Základem této mobilní lyžařské chaty Tiny Ski Lodge je třínápravový přívěs dlouhý devět metrů. Chata je vyrobena ze strukturálních izolovaných panelů, které vydrží extrémní teploty. Stěny jsou uvnitř i zvenčí obloženy borovicovým dřevem.

Mobilní chata je zařízena podle potřeb lyžařů

Po obvodu je v chatě instalována řada oken, což do interiéru přivádí dostatek denního světla a umožňuje výhled na zasněžené hory ze všech světových stran. A spolu s úpravou exteriéru také dávají okna domku exkluzivní vzhled. Ten ještě podtrhuje venkovní schodiště, které vede na střešní terasu, a malý balkon na opačném konci chatky.

Na svůj pozemek si nechal dovést starou chatu. Odvážná proměna z ní udělala útulné místo na bydlení

Interiér chaty je rozdělen na přízemí a patro. V přízemí se nachází kuchyňka se sporákem na plyn, linkou s dřezem a lednicí. Dále je tu koupelna s kompostovací toaletou, umývadlem a sprchovým koutem. Stejně tak byste v chatě našli hobby místnost či spíš lyžařský salonek, jenž je řešen tak, aby sloužil jak pro posezení, tak pro skladování věcí. Navíc má u stropu úložný prostor na snowboardy, uvádí web HomeCrux.

V patře je ložnice s pohodlnou dvoulůžkovou postelí a odpočinkový prostor se sedačkou – každý z nich v jiné prostorové úrovni. Na jednom konci domku je malý balkon a na druhém úchvatné schodiště se zábradlím, které vede na střešní terasu. Mobilní chata má tedy všechno, co mladý pár potřebuje k běžnému životu. A tohle technické zázemí je umocněno stylovým vzhledem jak interiéru, tak exteriéru, jenž je kombinací krásných dřevěných obkladů doplněných výrazným temně modrým akcentem.

Po sportu relax ve vířivce

Tiny Ski Lodge má i jedinečnou vířivku na dřevo, která je jakýmsi bonusovým luxusem. Umožnuje páru dokonalou relaxaci po námaze spojené s celodenním sportováním a pobytem na zasněžených svazích. Elektřinu získává tato malá mobilní chata z přípojky stejně jako jiné obytné vozy. Interiér se vytápí elektrickým ohřívačem. O jednom moderním a stylovém domečku na kolech jsme na BydlímeÚtulně psali již dříve.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*