Muž se rozhodl pomáhat a stavět malé domky. Bezdomovci mu za jeho čin děkují

Bezdomovci jsou všude kolem nás, ale málokdo si jich všímá. Neštěstí tu jsou lidé, kterým nejsou lhostejní. Udělat něco pro druhé je vlastnost, která nás šlechtí. Občas lidi v okolí potěšíme úplnou maličkostí nebo nepatrným gestem. Jejich úsměv naopak potěší nás. Ne každý ovšem soucítí s druhými.

Pak jsou mezi námi ale i takoví, kterým nejsou smutné osudy druhých lhostejné. Přečtete si příběh muže, který starší ženě bez domova postavil maličký domek. Dnes je staví bezdomovcům z celého Los Angeles. Na postavení takového domku potřeboval základní materiál a pouhých 5 dní.

Žila na ulici více než 10 let

Žena se ocitla na ulici po tom, co ztratila svého manžela. Po ztrátě milované osoby ztratila i střechu nad hlavou. Neměla proto jinou možnost než žít na ulici v jižní části Los Angeles. Příběh této ženy se dotkl muže, který ji v sousedství často vidíval. Trápilo ho, že každou noc spí venku na zemi. Rozhodl se pro ni tedy něco udělat. Aby nemusela spát na zemi, pustil se do stavění malého domečku, ve kterém vy mohla přespávat.

Díky muži má svůj domek

Elvis Summers přišel se skvělým nápadem. Nakoupil materiál za 500 dolarů a pustil se do stavění. Protože je velmi zručný s domkem si vyhrál. Nezapomněl na okno, aby vzniklé malé místnosti nechybělo denní světlo. Kvůli chladu použil také izolaci a zastřešení poskytla místní firma zdarma. Z venkovní části pokryl domek dřevem tak, že připomíná malou perníkovou chaloupku. Samozřejmostí jsou kolečka, aby žena mohla být stále v pohybu, jak je zvyklá.

Rozhodl se pomáhat i dalším

Tato zkušenost inspirovala Elvise Summerse k tomu, že začal stavět podobné domky pro bezdomovce z celého Los Angeles. Díky internetu prezentoval svůj nápad a začal vybírat příspěvky dobrovolníků. Z těchto prostředků pak staví příbytky pro lidi na ulici. Velmi se v této problematice angažuje a snaží se lidem pomáhat. Stavba takového domku je podle něj jednoduchá a pro lidi bez domova představuje symbol bezpečí a jistoty.

Fotografie: Inside Edition

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]