Po celém světě přibývá kostelů předělaných na moderní bydlení

Po celém světě přibývá opuštěných kostelů, které jsou v prodeji. Lidé je samozřejmě nakupují a přestavují na zcela jiné účely. Penziony, restaurační zařízení, ale i na bydlení. Ať už se jedná o klenuté oblouky, okna z barevného skla a další jedinečnou architekturu kostela, vytvářejí tak úžasné a netradiční prostory.

V rukou některých nových majitelů kostely opět ožívají a jsou obnovovány a přeměňovány na moderní a plně funkční domy. Právě zde ukazují návrháři a architekti svou kreativitu a přeměňují prázdný, smutný a chátrající kostel na úžasné bydlení. Styly interiérů se liší majitel od majitele. Některé mohou být ultra moderní, jiné rustikální, někde se nebojí míchat několik stylů dohromady.

Úžasné bydlení v kostele

Někdo by možná nesouhlasil, ale na druhou stranu, proč ne? Nechat takovou úžasnou budovu úplně zchátrat by byla věčná škoda. Díky tomuto kroku dostávají tyto opuštěné kostely další šanci.

Moderní přeměna kostela

Kostel nabízí to, co většina domů nemá. Zajímavou architekturu, vysoké klenuté stropy a rozlehlé prostory. Což je snem mnoha designérů. Takové bydlení snoubí ducha minulosti i moderní současnost.

Transformace kostela

Zatímco některé jsou hodně moderní, jinde se snaží zachovat co nejvíce původních prvků a maleb. Je to zkrátka také otázka vkusu a toho, čemu nový majitel dává přednost. Někdo rád moderní a vzdušný prostor, jiný zase interiér v duchu venkova, starožitnosti apod.

Tyto kostely transformované na bydlení můžete vídat po celém světě. V Americe, Austrálii a poměrně často v Anglii. Některé kostely mají dokonce mnohem nižší pořizovací cenu, než rodinné domy. Ovšem taková přeměna stojí nemalé peníze. Ve finále tedy musíte počítat s větší investicí, která se však zaručeně vyplatí.

Fotografie: Interiorholic