Muž vzal starou paletu a svépomocí ji proměnil na designový věšák do předsíně

Proč zbytečně utrácet za nábytek, jako je věšák do chodby, když si ho můžete vytvořit svépomocí a ještě přímo dle vašich představ. Pro všechny, kteří nechtějí rozhazovat zbytečně peníze, nebo pro studenty, kteří jsou nájemníci v cizím bytě, je právě tento návod, jak si z obyčejných, byť i použitých palet sestavit věšák do chodby společně s poličkou.

Samozřejmě, pokud nemáte k dispozici palety, nevadí, můžete použít i staré desky nebo starý dřevěný rozmontovaný nábytek. My si ale popíšeme postup výroby z palet. Je to velmi snadné a hlavně funkční a navíc si jej můžete přizpůsobit přesně vašemu stylu a vašim požadavkům. Tak neváhejte a pusťte se do toho.

Co k tomu potřebujete

Abyste mohli začít, je potřeba si pořídit nebo vypůjčit několik komponentů. Nebojte, jsou to věci, které má téměř každý doma, nebo jsou jednoduše k sehnání a nejedná se o nic předraženého.

K výrobě věšáku s poličkami potřebujete:

  • staré/použité palety
  • barvu na dřevo a štětku
  • háčky na zavěšení oblečení
  • a nástroje jako: vrtačku, šroubovák, pilku a brusku na dřevo

Postup výroby

Paletu rozdělte na dvě části a ponechte si tu horní část, přesně tu totiž na výrobu věšáku potřebujete. Pokud máte k dispozici paletu, která už je starší a nevypadá příliš dobře, doporučujeme ji celou rozmontovat a pořádně obrousit, aby vypadala jako nová.

Potom ji zase smontujte dohromady. Ze spodního dílu palety můžete následně vytvořit polici, která se bude skládat ze tří desek a třech příček. Tu následně připevníte na vytvořený věšák, ale to až na konec.

Nejdříve obroušenou paletu natřete barvou na dřevo, jakou zvolíte, záleží zcela na vašem vkusu a po zaschnutí připevněte na horní část (asi tak 20 cm od vrchu) háčky, do každé desky jeden.

Pokud byste chtěli, můžete připevnit ještě jednu řadu háčků pod tím, na případné kabelky, dětské oblečení, klíče a podobně. Nakonec připevněte polici a přichytněte ke zdi. A je hotovo. Snad se vám tento návod líbil a budete s věšákem spokojeni.

Fotografie: Celal Unal

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]